Bilgi sitelerinin sayısı hızla artıyor

Bilgi sitelerinin sayısı hızla artıyor
sponsorlu bağlantılar


Bilgi çağındayız; bilgiye olan ihtiyacımız, merakımız, bilgiyi paylaşma isteğimiz tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar fazla…

Günümüzde her soru ya da sorunun cevabını internette arıyoruz. Bu aramalara yanıt vermeye çalışan sitelerin, yani bilgi sitelerinin sayısı da gün geçtikçe artıyor. Özellikle de wikipedia‘ya erişimin engellenmesinden sonra doğan açığı kapatmak için bu tarz sitelerin ortaya çıkışında ciddi bir ivmelenme söz konusu. Ancak Türkiye’deki bilgi siteleri genel olarak ansiklopedik tarzda olmaktan çok, bir dönem popüler olan genel blog ( her telden bilgi ) formatında karşımıza çıkmakta.

Bilgi sitelerinin, zamanla daha profesyonel, tematik, içerik kalitesi ve sayısı daha yüksek, kalıcı yayınlar olması internetteki Türkçe içeriğin zenginleşmesine ciddi katkılar sağlayabilir.

Türkçe içerikli genel bilgi sitelerine örnek olarak; bilgiustam.com , turkcebilgi.com , nedir.com gibi siteler sayılabilir.

Bazı bilgi siteleri ise daha sınırlı olarak yani belirli bir alanda ( pratik bilgiler, tarihi bilgiler, biyografi gibi ) bilgiler sunarlar. Temalı bilgi sitesi diyebileceğimiz bu web sitelerin örnek olarak; pratikbilgiler.com , biyografi.info sayılabilir.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar


Yorum Yaz