Cleanroom

Cleanroom
sponsorlu bağlantılar


Günümüzde cleenroom bölümleri genel olarak ISO 14644–1 standartlarına göre temiz oda hava içreğine sahiptir. Cleenroom odaları partikül ve mikroorganizma yoğunluk durumunun kontrol altında tutulduğu, bu partiküllerin oda içerisine girişini ve tutulmasını en alt duruma indirmek için tasarlanmıştır. Ayrıca cleenroom alanları içerisinde hava şartlarının ısı, bağıl nem ve basınç vb. kolayca ayarlanabilmektedir.

Cleanroom Sistemleri

Üretim ya da bilimsel araştırmalar için özel olarak tasarlanan cleanroom odalar, toz, havada bulunan mikroplar, partiküller ve kimyasal buhar gibi kir durumunu üst seviyeye ulaştıran koşulları düşük seviyede tutabilen kontrollü ortamlar olarak bilinmektedir. Temiz oda metreküp başına belirli ölçülerle ve sayılarla kontrollü bir kontaminasyon seviyesinde bulunmaktadır.

Cleanroom alanları küçük partiküllerin imalat süreç durumlarını olumsuz olarak etkileyebilecek her sanayi içerisinde kolayca kullanılmaktadır. Ebatları ve karmaşıklıkları değişim gösteren cleanroom alanları yarı iletken imalat durumları, ilaç veya biyoteknoloji, tıbbi cihaz üretimlerinde kullanılmaktadır. Bununla beraber celanrool odaları endüstrilerde ayrıca havacılık, optik, ya da askeri üretimlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Sayfamız http://termotes.com ihtiyacınız olan en iyi sistemleri bu adres üzerinde sizlerle buluşturmaktadır.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar


Yorum Yaz