Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur? İlaçsız, Kesin Çözüm

  • Yaşam
  • 25 Aralık 2018
  • 184 kez incelendi.
Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur? İlaçsız, Kesin Çözüm

Mutfağımızda ya da evimizin herhangi bir yerinde dolaşan karıncalar gördüğümüzde pek çoğumuz onları öldürmeye çalışmaz. Çünkü karıncaları hamam böceği, kırkayak gibi pis, zararlı ya da tehlikeli görmeyiz. Ancak eve giren her davetsiz misafir gibi karıncalardan da bir an önce kurtulmak isteriz.

Evdeki karıncalardan kurtulmak için çeşitli internet sitelerinde onlarca farklı yöntem bulabilirsiniz. Limon ya da sirkeli su kullanmak, acı biber serpmek, çift taraflı bant kullanmak, kahve telvesi, bebek pudrası, tarçın, narenciye kabuğu ve hatta karınca duasına kadar pek çok şey çözüm olarak önerilmektedir. Bazıları ise konuyu abartıp karıncalar için üretilmiş böcek ilaçlarını kullanarak onları yok etmenizi çözüm olarak  sunmaktadır. Bütün bu sayılanların direkt olarak karıncalara yönelik olduğuna dikkatinizi çekmek isterim. Gerçek amacımız gibi görünse de istediğimiz şey karıncaları yok etmek değil, sadece evimizde mutfağımızda olmamalarını sağlamak. Amacımızı doğru olarak belirlediğimizde tek yapmamız gereken söz konusu canlının yani karıncanın doğasına bakarak en doğal çözümü bulmak! Bu da düşünüldüğünden çok daha basit. Nasıl mı? ipucu.org olarak evdeki karıncalardan nasıl kurtulunur sorusuna işte yanıtımız:

Karıncalar, toprakta yaşayan, kendilerini tam anlamıyla yiyecek bulup yuvaya taşımaya adamış, iyi organize olmuş canlılardır.Yani topraktaki yuvalarından çıkarlar, sürekli yiyecek ararlar, Bulduklarında ise diğer karıncalarda aynı yoldan gelirler ve yuva ile yiyecek bulunan yer arasında adeta bir otoyol oluştururlar. Karıncalar sürekli olarak bir yuvaya bir yiyecek kaynağına gider gelir.

Karıncaları yok etmek yerine onların mutfağa ya da evin içindeki herhangi bir alana nereden girdiğini bulmak gereklidir. Karınca kanatsız ise mutlaka bir yerden tırmanıp ya da bir delikten, çatlaktan geçerek evinize geliyordur. Duvarlarınızda ya da yerde bir çatlak var mı? fayansların arasında boşluk var mı? yerler laminant parke ise süpürgelik ile pake arasında boşluk olan yerler var mı? hemen bir inceleme yapın.

Karıncalar disiplinli ve düzenli hareket eden canlılardır. Eğer sayıları birden fazla ise karınca topluluğunun nereden nereye doğru hareket halinde olduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Buna dikkat ederek karıncaların evinize girdiği nokta ya da noktaları bulun. Evinizin dışa bakan duvarları özellikle de toprak zeminli bahçeye bakıyorsa bir göz atın, duvarda çatlak ya da boşluk var mı? Karıncalar eve illaki bir yerden giriyor olmalı… Genellikle evde karınca istilası sorunu yaşayanların şikayetlerine konu olan karıncalar oldukça küçük boyuttadır. Bu sebeple sizin “karıncalar eve oradan giriyor olamaz!” dediğiniz nokta kadar boşluklar bile evinize açılan karınca yolları olabilir.

Yapmamız gereken; karıncaların eve girdiği ya da girebileceği yerlerdeki boşluk, çatlak ve delikleri kapatmak. Deliğin ya da çatlağın bulunduğu yüzeye göre silikon, alçı ya da derz kullanılabilir. bunu yapmanıza rağmen evde hala karınca görüyorsanız mutlaka gözden kaçırdığınız, henüz kapatmamış olduğunuz bir yer ya da yerler kalmış demektir. Karıncalar evinize girecek yol bulamayana kadar kontrol ve kapatma işlemine devam edin. Biraz zaman alsa da bu şekilde evinizdeki karıncalardan ilaçsız ve kesin şekilde kurtulmuş olacaksınız

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz