Genel blog açmak isteyenler okusun!

Genel blog açmak isteyenler okusun!
sponsorlu bağlantılar


Bir blog açmadan önce yapılması gereken en temel adım blogun konusunu belirlemektir. Bir çok blogger adayı, her konuda içerik yazıp bloguna ekleyebilecek  olmanın cazibesine kapılıp genel blog açmak ister. Bu düşüncede olan bir kısım da webmaster forumu gibi platformlarda, akıl-fikir sorar, genel blog açsam tutar mı ? sorusuna yanıt arar.

Aslında bu soruya yanıt bulmak çok da zor değil. Soruyu önce kendinize yöneltin: takip ettiğiniz kaç tane genel içerikli blog var? hiç mi yok! peki bir kaç tane genel blog sayabilir misiniz? hiç mi yok ya da sadece bir iki tane mi biliyorsunuz?! o zaman genel bloglar pek de takibe değer ve akılda kalıcı demek değildir.

İnanılmaz sayıda websitesinin yayın yaptığı, her gün yeni binlercesinin bu kervana eklendiği günümüzde, artık akılda kalabilmek,benzerlerin arasında kaybolmamak ve kalıcı bir takipçi kitlesi edinebilmek için belli bir konuda içerik üretmek kısaca temalı blog açmak daha mantıklıdır. Genel blog açmak içerik sıkıntısı çekmemek için başta mantıklı gözükse de, ilerleyen zamanda çok fazla dağılıp yorularak motivasyonunuzu yitirmenize, beklediğiniz ziyaretçi sayılarına ulaşamayınca da hepten moral bozukluğu yaşayıp, blog projenizden vazgeçmenize giden bir yolun başlangıcı olabilir. Bu yüzden tavsiyem; genel bir blog yerine belirli bir konuda blog açmanızdır. Bu noktada size fikir verebilecek olan Popüler Blog Konuları başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar


Yorum Yaz