Kategori: Yaşam

Emlakçıya ne hediye alınır? diye araştırma yapıyorsanız emlak ofis hediyesi fikirlerimiz işinize çok yarayacak. Ofis hediyeleri, emlakçılar için en uygun ve kolay bulunabilen hediyelik eşya türleridir. Nedir bunlar? derseniz; Duvar saati, ayaklı askılık ya da şemsiyelik gibi iş yerinde kullanışlı olacak hediyeleri tercih edebilirsiniz. Emlakçının kendisi için hediye derseniz; kahve kupası ya da hem kendisi hem işyeri için derseniz de; Türk kahvesi...
İşyeri açılışında davetlilere neler ikram edilebilir? Dükkan, mağaza ya da büro açışında ikram edilmeye uygun yiyecek ve içecekler nelerdir? Bu konudaki düşünce ve tecrübelerinizi yorumlar bölümüne yazarak davet için ikram arayışında olanlara fikir verebilirsiniz.
İlk buluşmada şüphesiz en önemli konulardan biri de konuşulacak konulardır. Hem karşıdaki kişiyi daha iyi tanımak, hem kendini en iyi şekilde anlatabilmek için hangi konulardan konuşmalı? İlk buluşmada hangi konularda sohbet açılabilir? Çok konuşan ya da çok meraklı durumuna düşmeden güzel bir sohbetle birbirini tanımak ve güzel vakit geçirmek için ilk buluşmada nelerden konuşmalı? Fikir, öneri ve tecrübelerinizi yorum bölümüne yazabilirsiniz.  
İlk buluşmada yer, mekan seçimi oldukça önemlidir. İlk buluşma için kafe, restoran, tiyatro, sinema, lunapark v.b pek çok alternatif akla gelir ancak bunlardan hangileri idealdir? Hangileri kaçınılması gereken kötü seçimler olacaktır? ilk buluşmada nereye gidilmesinin ideal olabileceği konusundaki tecrübe ve fikirlerinizi yorumlar bölümüne yazarak paylaşabilirsiniz.
İlk buluşmada insanların en çok merak ettiği şey karşılarındaki kişinin onları beğenip beğenmediği, hoşlanıp hoşlanmadığıdır. Genellikle insanlar hem beden dilleri hem de bazı söylemleri ile bunu belli ederler... ilk buluşmada beğenildiğini, karşındaki kişinin senden hoşlandığını nasıl anlarsın? Bu konuda sizin tecrübeleriniz nasıl? Yorum bölümüne yazarak diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.
Açılışa davet edilmişseniz aklınıza gelen ilk sorulardan biridir: “Ne giymeliyim?” Mağaza, dükkan gibi işletme ya da sergi, fuar gibi bir etkinlik açılışına giderken ne giyilir? Nasıl bir giyim tarzı ile hem ortama uyum sağlanır hem de iyi görünülür? Bu konudaki fikir ve tecrübelerinizi yorum kısmına yazarak paylaşabilirsiniz.
Eşlerin farklı eğitim düzeyine sahip olması ilişkilerini nasıl etkiler? Herşey güzel görünse de zaman içerisinde bu far sorunlara sebep olur mu? Bu farkın neden olabileceği olumsuzluk ve sorunlar giderilebilir mi?... Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Eşler arasındaki eğitim düzeyi farkı evliliği nasıl etkiler? Yorum bölümüne yazarak konu hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
İlk buluşmanın akla getirdiği soruların sayısının çokluğuna bakarsak, neden çok heyecanlı ve stresli olduğuna hiç şarşırmayız. Bu ilk buluşmada hesabı kimin ödeyeceği / ödemesi gerektiği çok detay bir konu gibi görünse de birbiri üzerinde olumlu bir izlenim yaratmak isteyen iki kişinin ilk buluşmasında yanlış anlaşılmak istemeyeceği bir konu. ilk buluşmada hesabı kim öder? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Yorum kısmına yazarak...
İlk buluşmaya giderken erkek çiçek almalı mı? İlk buluşmada çiçek vermek güzel ve romantik bir jest mi? Yoksa çok erken yapılmış aceleci bir davranış mı?... Bu konuda sizlerin ne düşündüğünü merak ediyoruz. Yorumlar bölümüne yazarak fikir ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
İlk buluşma, hem erkek hem de kadın için heyecan verici olduğu kadar streslidir de... İlk buluşmanın bu karışık duyguları içinde karşı tarafa sorulabilecek bazı sorular kötü niyetli olmasalar bile kötü bir izlenim, olumsuz bir atmosfer yaratabilirler. Bu nedenle özellikle ilk buluşmada çok özele giren, fazlaca kişisel konularda sorular yöneltmekten kaçınmak mantıklı olacaktır. İlk buluşmada sorulmaması gereken sorular ve konular hakkında sizin...
Uyumlu, mutlu bir evlilik için kadın ve erkeğin ideal yaş farkı ne olmalı? Erkek her zaman yaşça daha büyük mü olmalı? Eşlerin aynı yaşta olması uyumu kolaylaştırır mı? Evlilikte yaş farkı en fazla kaç olmalı? Bunlar evlilikle ilgili olarak kafaları kurcalayan sorulardan sadece bir kaçı... Evlilikte yaş farkı ve ilişkiye etkileri konusundaki görüş ve tecrübelerinizi alttaki yorum bölümüne yazarak sitemizin diğer...
Evliliğe hazırlık süreci olarak kabul edilen nişanlılık döneminin ideal süresi ne olmalı? Evlilik yolundaki bir çok kişinin kafasını kurcalayan önemli bir soru... Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz, yorum ve tecrübelerinizi alt kısımda bulunan “yorum yaz” bölümüne yazarak diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.