Kahvenin Faydaları Nelerdir?

Kahvenin Faydaları Nelerdir?

Yapılan çalışmalar sonrasında kahvenin risklerinin yanı sıra, insan sağlığına olan faydaları da ortaya çıkmıştır. Kahvenin faydalarını merak edenler, aşağıda kahvenin insan sağlığına ne gibi olumlu etkilerinin olduğunu bulabilirler.

Her sabah bir fincan kahve içmek, insanlarda enerji artışı ve konsantrasyon sağlamaktadır. Daha fazla araştırma karaciğer hastalığı riskini düşürdüğünü ve diyabeti önlemeye yardımcı olduğunu ortaya çıkarmıştır.

Kahve tüketimi yüzyıllar öncesine dayanıyor. Her yıl 400 milyar bardaktan fazla tüketilen kahve, günümüzün en popüler içeceklerinden biridir. Peki kahveyi bu kadar özel kılan nedir?

Süt ve krema olmadan bir fincan sade siyah kahve, yaklaşık olarak 2 kalori içerir. Ancak krema ve şeker ilave edildiğinde kalorisi oldukça yükselmektedir ve kilo alımına da teşvik etmektedir.

Kahvenin yararları şöyledir:

  • Kahve 2 tip diyabete karşı koruyucu bir etkiye sahiptir.
  • Parkinson hastalığını önlemeye yardımcı olduğu bilinmektedir.
  • Kahve, karaciğer kanseri riskini azaltabilir.
  • Karaciğer hastalıklarını önlemeye yardımcı olabilmektedir.
  • Kalp için iyi olduğu savunulmaktadır.

Kahve güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidanlar artrit, ateroskleroz ve kanser da dahil olmak üzere pek çok kronik hastalığın altında yatan ana nedenler ile savaşırlar. Bunlar, aynı zamanda, günlük metabolik fonksiyonların bir parçası olarak doğal olarak oluşan serbest radikalleri nötralize eder. Son olarak, klorojenik asit, önemli bir antioksidandır ve neredeyse sadece kahvenin bile, aynı zamanda kalp-damar hastalığını önlemede yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz