Telif problemi olmayan ücretsiz resim siteleri

Telif problemi olmayan ücretsiz resim siteleri
sponsorlu bağlantılar


Sitemize / blogumuza özenle hazırlayıp eklediğiniz içeriklere uygun, kaliteli resimler kullanmak isteriz. Bu konuda ücretsiz resim siteleri imdadımıza yetişiyor!

En az bir resim kullanmak yazının daha çok ilgi çekmesini sağlar.  Aynı şekilde yazınızın içinde de konuyu, anlatımı destekleyici bir ya da bir kaç resim kullanmak güzel bir sayfa kompozisyonu oluşturmamızı sağlar. Her zaman uygun bir görsel için fotoğraf çekebilmemiz mümkün olmaz. Arama motorlarından aratarak bulduklarımızın da telif hakkına tabi olanları sitemizde kullanmanız hem etik olmaz hem de ilerleyen zamanda yasal sıkıntılara neden olabilir. Sitemizde hem kaliteli görseller kullanabilmek hem de risk almamak için telif problemi olmayan ücretsiz  resim sitelerini kullanmak mantıklı olacaktır. İşte bunlardan bazıları;

pixabay.com – Pixabay, 630 binin üzerinde ücretsiz fotoğraf, vektör ve ilüstrasyon sunmaktadır. Arama kutusunu kullanarak ihtiyacımız olan konudaki görsellere kolayca ulaşabilir, ve çeşitli çözünürlüklerde bilgisayarımıza indirebiliriz. Site içinde Türkçe arama yapılabilmekte. Ancak Türkçe kelime ya da kelimelerle arama yaparken listelenmeyen bazı görseller, İngilizce kelime ya da kelimeler kullandığınızda çıkabilmektedir.

lifeofpix.com – Kaliteli görsellerin sunulduğu bir başka site de Life of Pix. Doğa, insan, deniz, hayvanlar gibi çeşitli klasörler halinde gruplandırılmış görseller arasından ihtiyacınıza uygun olanları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

picjumbo.com – Sunduğu görsellerin sayısı pixabay.com dakinden çok daha az olsa da oldukça kaliteli ve özel denilebilecek fotoğrafları bu sitede bulabilirsiniz.  Picjumbo.com’da fotoğrafları bilgisayarınıza tek tek indirebileceğiniz gibi, en az 15$ ve üzeri ödeme yapmamız durumunda bize sitedeki 800den fazla fotoğrafı bir seferde bilgisayarımıza indirip zamandan kazanma imkanı da sunuyor.

Not: Her türlü olası değişikliğe karşı, yukarıda sayılan sitelerden görsel indirip kullanmadan önce bu sitelerde belirtilen “kullanım koşulları”nı mutlaka okuyunuz.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar


Yorum Yaz