Webmasterların işini kolaylaştıran online araçlar

Webmasterların işini kolaylaştıran online araçlar
sponsorlu bağlantılar


Webmasterlar, site sahipleri, blog yazarlarının günlük çalışmalarında ihtiyaç duyabileceği, işlerini kolaylaştıracak, benim de kullandığım ve beğendiğim online araçları sizin için derledim.

1)Google Mobil Uyumluluk Testi – Artık mobil uyumluluğu olmayan siteler tarihe karışıyor. Sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını Google’ın bu aracını kullanarak kolayca öğrenebilirsiniz. Eğer mobil uyumlu değilse en kısa sürede responsive(duyarlı) bir tasarıma geçmenizi mutlaka öneririm.

2)Google PageSpeed Insights – Devir hız devri, kimsenin beklemeye tahammülü yok : ) Sitenizin masaüstü ve mobilde açılış hızını bu araç sayesinde test edebilirsiniz. Bu araç aynı zamanda sitenizin daha hızlı açılması için yapabileceklerinizi listeleyerek size yol göstermekte.

3)Pingdom Website Speed Test – Site hızını ölçmek için bir diğer faydalı araç.

4)tiny png – Web sitenizde kullandığınız .png uzantılı resim dosyalarınızın dosya boyutunu tiny png ile kolayca küçültebilirsiniz.

5)JPEGmini – En çok kullanılan resim dosyası formatı diyebileceğimiz jpeg dosyalarının dosya boyutunu online olarak küçültmenizi sağlar.

6)DDWhois.com – Aklınıza gelen, acaba boş mıu dediğiniz alan adlarını hızlıca sorgulamanızı sağlayan faydalı bir online araç. 20 farklı uzantıyı aynı anda kontrol edebilmekte.

7)Wmaraci.com Site Araçları – En popüler webmaster forumlarından wmaraci.com ‘un site araçları bölümü; çoklu pagerank sorgulama, çoklu fake pagerank kontrolü, Google ban kontrolü, Class C IP Kontrolü gibi pek çok faydalı aracı tek bir yerde sunmakta.

8)r10.net google adsense ban kontrol aracı – En bilinen webmaster forumlarından bir diğeri olan r10.net’in bu online aracı sayesinde bir sitenin Google Adsense reklam ağından banlanmış olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

9)W3C Markup Validation Service – Bu sayfadan yapabileceğiniz sorgulama ile adresini girdiğiniz sayfanın HTML çıktısının w3c standartlarına uygunluğunu kontrol edebilir, varsa yapılan hataları öğrenebilirsiniz. Siteniz hangi dilde kodlanmış olursa olsun web tarayıcıları sayfayı HTML olarak yorumlayıp size gösterir. Sitelerim her tarayıcıda aynı şekilde düzgün görüntülenebilmesi için belli standartalara uygunluk sağlamak için bu kontrol önemlidir.

10)Small Seo Tools Plagiarism Checker – Bu araç size bir metnin orjinal olup olmadığı konusunda bilgi verir. Burada orjinallik metnin ya da içindeki bazı cümlelerin daha önce başka site ya da sitelerde yayınlanıp yayınlanmadığını denetler. Ücretli makale yazdıranların, kendilerine teslim edilen işlerin gerçekten özgün olup olmadıklarını öğrenmek için sıklıkla kullandıkları çok faydalı bir araçtır.

11)moonsy.com – Bu site; pagerank kontrolü, domainden ip öğrenme, sayfa otoritesi (page authority) sorgulama, domain otoritesi (page authority) sorgulama gibi işinize yarayacak online araçları sunuyor.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar


Yorum Yaz