Yoganın Faydaları Nelerdir?

  • Yaşam
  • 18 Aralık 2018
  • 147 kez incelendi.
Yoganın Faydaları Nelerdir?

Yoga hem hızlı bir kondüsyon hem de ruhsal bir dönüşüm sağlar. Fitness dünyasında ikisi de son derece önemlidir. Çok az sonuçla çok fazla zaman inanılmaz derecede cesaret kırıcı olabilir ve hafta sonundan önce monoton rutinler durgunluğa yol açabilir. Yoga, zihin ve bedeninizi uzun vadeli sağlık için hazırlarken fiziksel ve zihinsel kapasitenizi de hızlı bir şekilde değiştirebilir.

Çoğu yoga stüdyosu ve yerel spor salonları, tüm nesillere ve fitness seviyelerine açık yoga dersleri sunmaktadır. Gençler, sporcular, orta yaşlı anneler, yaşlı beyler ve hatta spor meraklıları ve vücut geliştiricilerle dolu bir odaya girmek heyecan vericidir. Herkes kabul edilebilir ve dahil hissedilebilir ve niş müşterilere odaklanan diğer spor veya sınıfların aksine, yoga herkese açık bir konsepttir.

Yoganın Genel Sağlık Yararları

Yoga sadece çalışmak değil, sağlıklı bir yaşam tarzıdır. Yoga uygulaması, öğrencilerin kaosla tüketilen bir dünyada durgunluk bulmasına izin verir. Odaklanmış eğitim yoluyla herkese hitap eden barış ve huzur sağlar.

Yoga’nın derin nefes alma ve meditasyon uygulamaları, yapılacaklar listesinden, çocuklardan ve eşlerden gelen ihtiyaçlardan, mali kaygılardan ve ilişkilerin karşılaştığınız sorunlardan biraz daha büyük bir şeyle mücadelede içsel bir değişimi teşvik etmeye yardımcı olur. Yoga, stresi azaltmaya ve daha fazla odaklanmanıza yardımcı olan zihinsel yetiler kazandırır.

Yoga’nın avantajlarından biri yaşam tarzınıza uygun bir yoga stili seçebilmenizdir. Evde, özel bir seansta çalışmayı tercih ederseniz, Bir DVD’yi veya bir stüdyoyu veya spor salonunu seyrederken, hedeflerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun çok çeşitli seçenekler vardır.

Eğer yogaya yeni başlayan biriyseniz, rahat bir tempoda temel duruşlara odaklanabileceğiniz bir yoga iyi olacaktır. Kendi bedeninizin daha fazla direncini kullanarak gücü artırmak istiyorsanız, güç ve enerji odaklı yoga sizin için uygun olabilir. Daha derin bir pratiğe hazırsanız, “sıcak yoga” olarak da adlandırılan Bikram, tam da aradığınız şey olabilir. Bikram yogada, oda sıcaklığı yaklaşık 105 Fahrenheit’e ayarlanır ve bu da terlemenin artmasıyla vücuttan toksinlerin daha fazla atılmasına yardımcı olur. Fitness seviyeniz, yağ oranınız veya sağlık geçmişiniz ne olursa olsun, yoga sizin için bir yaşam stili olacaktır.

Temel Ashtanga yogadan uyarlanan güç odaklı yoga, artan enerji, odaklanma ve güç gerektirir. Güç odaklı yoga temelden gelişmiş olmasına rağmen, kesinlikle temel bir ders değildir.

Çoğu poz, her zamanki bir ila üç nefese karşı beş tam nefes için ayarlanır. Akıl ve beden, bir pozisyonda durmak için eş zamanlı olarak birlikte çalışmak zorunda olduğu için zorlanırlar. Nefes alma, pozlama, hareket etme ve esnekliği artırma, birlikte gerçekleşir; bu da zihninizde ve bedeninizde yeni bir disiplini ortaya çıkarır.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz