1 Bitcoin kaç Satoshi?

1 Bitcoin kaç Satoshi?

En eski ve değerli dijital para birimi olan Bitcoin (BTC), günümüzde ismen de olsa hemen herkes tarafından bilinir. Satoshi’nin ne olduğunu bilen ise pek azdır… Bu yüzden satoshi’nin ne olduğu ve değeri pek çok kişi tarafından merak edilip özellikle internet üzerinde araştırılmaktadır. Bu konuda merak duyanlar için yaptığımız küçük araştırma sonucu elde ettiğimiz bilgileri aşağıda sizinle paylaşıyoruz…

Wikipedia sitesindek bilgilere göre: “Bitcoin, Satoshi Nakamoto adını kullanmış bilinmeyen bir kişi veya grup tarafından 2008’de icat edilmiş bir kriptoparadır.”

Muhtemelen satoshi ismi buradan gelmektedir… Satoshi, Bitcoin’in bir alt birimi olup 1 Bitcoin 100.000.000 Satoshi yapmaktadır. Diğer bir deyişle yüz milyon satoshi 1 BTC’ye eşittir.

Bitcoin ve satoshi, klasik para birimlerindeki Dolar ve Cent ya da Türk Lirası ve kuruşa benzetilebilir.

1 Satoshi = 0,0000001 BTC

1 Bitcoin = 100.000.000 Satoshi

1 Satoshi kaç dolar eder?

Sürekli değişen Bitcoin değeri nedeni ile, 1 Satoshi’nin kaç dolar ettiğini hesaplayabilmek için o anki BTC fiyatının bilinmesi gerekir.

1 Satoshinin dolar cinsinden karşılığını bulmak için: O anki Bitcoin değerini ( BTC/USDT), 100.000.000 ( yüz milyona) bölmek gerekir.

 

Etiketler: ,

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz