Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Regl döneminde bayanlar artan adet sancılarından oldukça şikayetçi olmaktadırlar. Bu durum regl dönemindeki bayanların sosyal yaşantılarını da olumsuz yönde etkiler ve sıkıntılı anlar yaşamalarına neden olur. Her yaş bayanda rastlanan adet sancılarına doğal yöntemlerle çözüm bulabilir ve sancıları hafifletebilirsiniz. Adet döneminde bel ağrısı, aşırı adet kanaması ve adet sancılarından şikayetçi olan bayanlar, yazımızın devamındaki maddeleri dikkate alarak bu dönemi sancısız ve daha rahat geçirebilirler.

Adet sancısına alternatif çözüm önerileri

  • Regl döneminde kahve, gazoz, çikolata gibi kafein miktarı yüksek içecek ve gıdaları tüketmemenizi öneririz. Özellikle kafeinli içecekler, adet sancılarının artmasına neden olabilir. O nedenle adet döneminde bitki çayları ve meyve suyu gibi meşrubatlara yönelmenizi öneririz.
  • Karın alt kısmına sıcak yastık veya havlu koyarak dinlenin. Bu yöntem adet sancısının bir süre sonra hafiflemesine yardımcı olacaktır.
  • Civanperçemi, adaçayı ve aslanpençesi bikri çayı karışımı bazı uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Bu otların karışımından hazırlayacağınız çayı ılık şekilde içerek, adet sancılarına çözüm bulabilirsiniz.
  • Adet sancıları azalacağına daha da artıyorsa, ılık bir duş almak iyi gelebilir.
  • Sağlıklı beslenerek, E ve B vitamin desteği alarak adet sancılarına çare bulabilirsiniz.
  • Papatya veya rezene çayı yapın ve ılıkken için. Bu doğal bitki çayları adet sancılarını hafifletmeye yardımcı olacaktır.
  • Yaban mersini, çilek ve ahududu; adet sancılarına iyi gelen meyvelerdir. Bu meyvelerin bitki çaylarını tüketerek de adet sancılarının azalmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Hatice Taner dedi ki:

    Nane çayı yada Avakado yaprağını normal cay demler gibi demleyip çok ağrılı sancılı dönemlerde içebilirsiniz.Karın bölgenize ce ayaklarınızın altına viks sürüp çorap giyerekte gece rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz.

Yorum Yaz