Aura ve Çakralar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Aura ve Çakralar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Antik felsefeye göre, insan vücudunda 7 enerji merkezi veya çakra vardır. Her çakra bedendedir ve belirli organ ve problemlerden sorumludur.

Çakralardan salınan enerjiyle, bir insan tarafından çevrelenmiş olan Aura, görünmez bir enerji alanı oluşturur ve bu çakranın her çakra aurasının yaratılmasında ve desteklenmesinde özel bir rol oynar.

Çakralar tamamen açık ya da hasarlı olmadığında, aura kötü görünür ve daha zayıf görünebilir. Aynı zamanda, eğer sağlıklı ve duygusal olarak daha az açık iseniz, çakralarınız daha açık ve aktif olacak, auranız daha güçlü, enerjik ve yenilmez olacaktır. İnsan vücudunun enerji bedeni aşağıdaki çakralara sahiptir:

İlk çakra: Muladhara

İlk tekerlek gölgede bulunur, renk kırmızıdır. Dünya ile bağlantıdan sorumludur ve insanın soyundan sorumludur. Bir kişinin fiziksel varlık olarak yaşamak arzusuyla ilgilidir.

İkinci çakra: Svadhisthana

Alt çakraların ikincisi insan pelvisinde bulunur, renk turuncudur. Sadece fiziksel hisler değil, aynı zamanda bir insanın hayattan zevk alması (yiyecek, su, tutum) ile ilgilidir.

Üçüncü çakra: Manipura

Üçüncü çakra güneş koruyucuda bulunur, renk sarıdır. Bu çakra bir kişinin benlik saygısı, inançları ve prensiplerinden sorumludur.

Bir sonraki üst çakralar, önemli ruhsal hislerle ilişkili olduğundan, onları deneyimli ekiplerin veya fizyoterapistlerin gözetiminde etkinleştirmek daha uygundur.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz