Bitlis Tanıtım Günleri Karşıyaka Bostanlı Pazar’ında Başlıyor

Bitlis Tanıtım Günleri Karşıyaka Bostanlı Pazar’ında Başlıyor

3.Bitlis Günleri Karşıyaka Bostanlı Pazar’ında Başlıyor.

3.Bitlis Günleri 25 – 28 Ekim tarihleri arasında Karşıyaka Bostanlı Pazar yerinde gerçekleşecek.
3.Bitlis Günleri 25 Ekim Saat: 10:30’da Karşıyaka Bostanlı Pazar yerinde başlayacak olan etkinliğe, Bitlis Valisi Oktay Çağatay, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay,  bazı İzmir ve Bitlis Milletvekillerinin yanı sıra, Bitlis’ten gelecek olan yerel sanatçılar ve folklorcular katılacak.


25-28 EKİM 2019 TARİHLERİ ARASINDA İZMİR BİTLİS TANITIM GÜNLERİ
Tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Bitlis; anıtsal yapıları, eşsiz doğası, geleneksel kültürü, dünyanın ikinci büyük krater gölü olan Avrupalı Seçkin Destinasyon (EDEN) ödülü almış Nemrut Krater Gölü, Selçuklu Medeniyetinin en büyük eserlerini ve Dünyanın en büyük Türk İslam Mezarlığını içinde bulunduran Ahlat İlçesi, kış turizmi, Van gölünün eşsiz güzelliği, doğal ve kültürel değerleriyle görülmeye ve keşfedilmeye değer bir şehrimizdir.


Sahip olduğumuz Bitlis İlimizin turizm değerlerinin ve geleneksel kültürümüzün (el sanatları, yemek, halkoyunları, yöresel ürünler v.s.) tanıtılması, alternatif turizm olanaklarının ortaya çıkarılması, sanayi ve tarım ürünlerinin markalaşmalarının sağlanarak yeni pazarlara ulaşma imkânlarının artırılması, İzmir ve Ege Bölgesinde yaşayan Bitlisliler arasında tanışma ve dayanışma ruhunun geliştirilmesi ve ziyaretçilere gösterilmesi amacını taşıyan ve İzmir’de üçüncüsü olan “Bitlis Tanıtım Günleri” İzmir Karşıyaka Bostanlı Pazarında 25 – 28 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenecektir.
Valiliğimiz, İlçe Kaymakamlıkları, Belediyeler ve bazı kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşları, turizm işletmeleri ve yöresel ürün standlarının kurulacağı tanıtım günleri etkinliğinde ziyaretçilere büryan ve yöresel tatlarla birlikte arafane muhabbeti, halkoyunları gösterileri gibi eğlenceli aktiviteler sunulacaktır.
Herkesi 25–28 Ekim 2019 tarihleri arasında İzmir Karşıyaka Bostanlı Pazarındaki “Bitlis Tanıtım Günleri” etkinliğimize bekliyoruz.

BOSPA BOSTANLI PAZARI KONUMU

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz