Dudak Dolgunlaştıran 10 Etkili Yöntem

  • Kadın
  • 18 Aralık 2018
  • 202 kez incelendi.
Dudak Dolgunlaştıran 10 Etkili Yöntem

Daha büyük ve dolgun dudaklara sahip olmak kadınlar arasında ortak bir amaçtır. Pek çok hanım makyaj yaparken ruj kullanımında buna dikkat ediyor. Ancak sadece rujla tatmin edici sonuçlar alınamıyor. Dudaklarınızı nasıl dolgunlaştıracağınızı öğrenmek ve çeşitli yöntemleri kullanarak dudaklarınızı vurgulamak istiyorsanız yazımızda sunduğumuz makyaj teknikleri ve diğer ev uygulamalarını inceleyebilirsiniz.

Dudakları Dolgunlaştırmanın Yolları

Kadınsı olmak fiziksel açıdan bakıldığında dolgun hatlarla ilişkilendirilir. Dolgun dudaklar ise ilk dikkat çeken ve dişiliği vurgulayan fiziksel özelliklerden biridir. Bu doğrultuda kadınlar haklı olarak dudaklarını dolgunlaştırmanın yollarını, bunun için kullanılabilecek ürün ve teknikleri araştırıyor. Bizler de bu haklı davanın avukatı olarak, bilirkişi raporumuzu ve delillerimizi ortaya koyduk.

1. Makyaj yapmadan önce dudaklarınızı soyun

Basit yüz fırçaları yüzünüzün yanı sıra dudaklarınızda da kullanılabilir. Bunlar gözenekleri temizlemek ve yüzeydeki kuru ve ölü deriyi soymak için harika bir iş çıkarırlar. Dudaklarınızı tam ve sağlıklı görünmesini engelleyen kesecikli cilt hücrelerini çıkarmak için dudaklarınıza yüz fırçasıyla birkaç dakika masaj yapın. Ayrıca dudaklarınızı kuru bir diş fırçası ile hafifçe fırçalayabilirsiniz.

2. Dudaklarınızı nemlendirin

Dudaklarınızı nemlendirmek, onların kurumasını engelleyecek ve rujunuzun altında oluşabilen döküntülerden koruyacaktır. Dudaklarınızdaki cildin kurumasını önlemek için çeşitli nemlendiriciler ve dudaklı kremleri kullanabilirsiniz. Her gün nemlendirici uygulamaya çalışın, özellikle hava soğuksa kuru ve rüzgarlıysa buna özen gösterin.

Makyaj yaparken, dudaklarınızın ve yüzünüzün dışına bir nemlendirici katman uygulayarak koyarak başlayın. Makyajınızı uygulamadan önce nemlendiriciyi cildinize ve dudaklarınıza emdirin. Ciltteki nemi korumak için sıvı tüketiminiz de düzenli olmalıdır. Bu, günde en az 8 bardak su içmeyi gerektirir.

3. Doğru ruj rengini seçin

Bir ruj rengi seçerken, daha açık renklere odaklanmaya çalışın. Koyu tondaki rujlar öncelikle dudaklarınızı daha küçük görecek ve dudaklarınızı vurgulamak için yaptığınız diğer uygulamaları da gölgede bırakacaktır. Bu kadın giyiminde de herkesçe bilinen bir hiledir.

4. Dudak kalemi ile hatları vurgulayın

Dudak kalemi kullanarak dudağın dış kenarı boyunca hat oluşturun ve dudak yüzeyinin üst kısmına da hafif kalem çekerek hattı yumuşatın. Bu hattın üzerine de rujunuzu uygularsanız istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Bunu yaparken dudaklarınızın doğal şeklini bozacak bir hacim vermemeye özen gösterin.

5. Dudak parlatıcı uygulayın

Daha dolgun bir dudak yanılsaması vermek ve ışığı yansıtmaya yardımcı olmak için dudak hatlarınızın üstünde açık bir parlatıcı kullanın. Parlak bir görünümden hoşlanmıyorsanız, kullandığınız dudak kaleminin mat olmadığından emin olun.

Hem üst hem de alt dudağa uygulayın ancak kenarlara fazla vurgu yapmayın. Dudaklarınızı bir araya getirdiğinizde yayılacak ancak ortada konsantre olacak şekilde uygulamayı başarabilirseniz, dudaklarınız kesinlikle daha dolgun görünecektir.

6. Biraz acı biber sürebilirsiniz

Eski güzellik ipuçlarını incelediğimizde pek çok kaynakta, dudakları vurgulamak için acı biber kullanıldığını görüyoruz. Acı biberi ılık suyla seyreltip dudaklarınıza az miktarda sürüp on dakika kadar bekletin ve güzelce durulayın. Etki göstermesi için dudaklarınızı yalamaktan ve ıslatmaktan bir süre kaçının. Bu, tahmin edeceğiniz gibi dudaklarınızı tahriş ederek belirgin ve dolgun bir etki verecektir, bu yüzden uzun süreli bir çözüm olarak düşünmeyin.

7. Bitkisel yağlar kullanabilirsiniz

Nane ve tarçın yağı bazen dudakları dolgunlaştırmak için küçük dozlarda kullanılır. Bu dudaklarınızın şişmesine neden olur, daha dolgun ve pembe görünmesini sağlar. Fakat genellikle, tarçın yağını dudaklara uygulamak büyük bir tahrişe neden olur, bu yüzden tarçın yağını kullanırken dudak kremiyle karıştırmak daha iyidir. Bu yağların çok baharatlı ve rahatsız edici olduğunu ve genellikle bir çözüm olarak önerilmediğini unutmayın.

8. Islık çalmayı deneyin

Islık çalmak dudak kaslarınızı birleştirir, tekrarlanan ıslıklar dudak hacmini geçici olarak artırabilir. Dudakları ıslık çalarak dolgunlaştırma konusu oldukça tartışmalıdır ancak denemeye değer kolay ve rahatsızlık vermeyen bir uygulamadır. Dudaklarınızı aşağı ve yukarı büzerek ıslık çalmayı deneyin.

9. Öpücük atın

Dudaklarınızı öpüşür gibi sıkarak bütün enerjinizle buna bir süre devam edin. 10-15 saniyelik tekrarlarla 10 kez yapın. Daha etkili bir yol olarak bunu eşinizle yapabilirsiniz! Biriyle öpüşürken bakteri değişimi de olacağı için dudaklarınız fark edilir ölçüde dolgunlaşacaktır.

10. Dudak egzersizi yapın

Temel dudak jimnastikleri yaparak dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. İşte dudaklarınızın hacmini artırmak için yapabileceğiniz birkaç dudak egzersizi:

Dudaklarınızı bir arada tutun ve soldan sağa doğru hareket ettirin. Sonra sola hareket ettirin. Dudaklarınızın hacmini artırmak için bu egzersizi dört veya beş kez tekrarlayın.

Dudaklarınızı bir arada tutun ve saat yönünde hareket ettirin. Bunu üç kez yapın. Şimdi rotasyon yönünü saat yönünün tersine döndürün.

Kadınların dudak hacmini artırmak ve dolgun görünmelerini sağlamak için uygulayabilecekleri teknikler ve kullanabilecekleri ürünlerden bahsettik. Derlediğimiz başlıklar pek çok kadının olumlu sonuç aldığı, etkisi kanıtlanmış tavsiyeler içermektedir. Sizler de sonuç aldığınız yöntemleri yorum olarak okuyucularımızla paylaşabilir bu yazıya katkıda bulunabilirsiniz.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz