Erkekler Kaslı Bir Vücuda Nasıl Sahip Olabilir?

Erkekler Kaslı Bir Vücuda Nasıl Sahip Olabilir?

Kaslı ve atletik bir vücuda sahip olmak isteyen erkekler, düzenli bir spor programı ve sağlıklı beslenme ile diledikleri görünüme kavuşabilirler. Vücut kası yapmak ve üçgen vücuda sahip olmak isteyen erkeklerin öncelikle kararlı olmaları gerekir. Hazırlanan programa sadık kalmak ve yaşam stilini buna göre değiştirmek de önemlidir. Vücut geliştirmek için gereken çabayı harcarsanız, uzun vadede vücudunuzun şekillendiğini ve ayna karşısında dilediğiniz o kaslı vücuda kavuştuğunuzu göreceksiniz. Eğer spor salonuna yazılmak yerine kendiniz evde çalışarak vücut geliştirmek istiyorsanız, öncelikle uzman birinden size uygun bir egzersiz programı oluşturmasını istemelisiniz.

Evinizde boş vakitlerinizi değerlendirerek, düzenli egzersiz hareketleri yapmayı deneyin. Bunun için ilk olarak 2 adet dambıl edinmenizi tavsiye ederiz. Aşağıda örnek verdiğimiz iki egzersiz hareketini diğer hareketlerle birlikte düzenli uygulamanız ve ağırlık kaldırırken doğru nefes alıp verme tekniklerini bilmeniz gerekir.

  1. Hareket: Sırt üstü uzanın ve iki elinize ağırlıkları alarak, dambılları iki yandan göğsünüzde birleştirin. Kollarınızı iki yana açıp kapayarak dambılları hareket ettirdiğiniz bu egzersizi 10 defa tekrar edin. Ardından, bir dakika dinlenin.
  2. Hareket: Yine sırt sütü uzanın ve ellerinize aldığınız dambılları önce dirsek hizasında yukarı gergin bir şekilde kaldırın. Ardından göğüs hizasında aşağı indirin. Tekrar yukarı kaldırın, indirin ve bu hareketi her sette 8 defa tekrarlayın.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz