Eskiyen İçeriklerinizi Güncelleyin

Eskiyen İçeriklerinizi Güncelleyin

Kişisel bloglar, genel bloglar, bilgi siteleri, haber siteleri, v.s v.s. derken ortalık içerikten geçilmiyor artık. Fakat bu içeriklerin bir çoğu yavaş ya da hızlı olsun, zamana yenik düşüp güncelliğini yitiriyor,… tabi evergreen content değil ise : )

Örneğin blogunuzda dizin sitelerine kayıt yaptırıp backlink almanın öneminden bunun seoya faydasından bahsettiğiniz bir yazınız olsun. Bugün artık bunun seo açısından bir önemi olduğunu söylemek çok zor, o yazıda muhtemelen uzun uzun bahsettiğiniz dmoz.org dizini de kapanalı epey oldu, peki ama bu yazı artık ne işe yarayacak? Bu şekilde güncelliğini yitiren yazılarınız varsa bunları son duruma göre yenileyebilir ya da tamamen geçerliliklerini yitirmişler ve artık hiç ziyaretçi almıyorlarsa silebilirsiniz.

Eskimiş içeriklerinizi arada bir 1-2 ziyaretçi bile alıyor olsalar, yenilemenizi öneririm. Bu sayede arama sonuçlarında benzer yazıların önüne geçme şansınız olacaktır. Konuya skyscraper tekniğinde olduğu gibi mevcut en iyi içeriği hazırlama şeklinde yaklaşırsanız blogunuza yazacak yeni konular bulmaya çalışmak yerine eski yazıları güncellemek güzel sonuçlar verebilir. Denemeye değer bence… Siz ne dersiniz?

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz