Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gündelik hayatta ve iş yaşamında tercih edilen doğal görünümlü makyajın aksine, gece gezmelerinde bayanların tercih etmesi gereken makyaj stili daha dikkat çekici ve çarpıcı olmalıdır. Gece makyajında, ışıltılı farlar, koyu renk rujlar, pırıltılı allık ve makyajınızı daha ön plana çıkaracak teknikler kullanabilirsiniz. Gece makyajında dikkat edilmesi gereken hususlardan biri ise; kullanılan makyaj malzemelerin uzun süre dayanıklı olmasıdır. Eğer makyaj malzemeleriniz uzun süre dayanıklı değilse, aşağıda yer alan bazı ipuçlarından yaralanabilir ve gece makyajınızı sabitleyebilirsiniz.

Gece makyajınızı doğru ışık altında yaparak, renk yanılsamasına düşmezsiniz. Gece makyajınıza başlamadan, ilk olarak cilt bakımınızı yapın. Temiz, gözenekleri sıkılaştırılmış ve nemlendirilmiş cilde gece makyajınızı uygularsanız, daha güzel bir sonuç elde edersiniz.

İlk olarak fondöten süngerini nemlendirin ve cilt tonunuza uygun bir fondöten uygulayın. Öncesinde yüzünüzdeki kusurları gizlemek adına kapatıcı ve pudra uygulayabilirsiniz. Işıltılı bir allık seçerek, elmacık kemiklerinizi belirginleştirin. Allık yardımı ile dekolte, boyun, alın, burun ve çene bölgesine de gölgelendirme yapmayı unutmayın.
Göz makyajınızda eye-liner, ışıltılı far ve dolgunlaştırıcı rimel kullanarak, buğulu göz makyajı yapın. Kaşlarınızı kalem ile belirginleştirmeyi unutmayın. Dudaklarınıza dudak kalemi uyguladıktan sonra, mat ve koyu renk bir tonda ruj sürün. Rujun kalıcı olması için, öncesinde dudaklarınıza pudra sürebilirsiniz. Rujun üzerine bir kat dudak parlatıcı sürerek, daha dolgun görünen dudaklara sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz