Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

  • Kadın
  • 25 Aralık 2018
  • 176 kez incelendi.
Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Bayanların yaşları ilerledikçe, vücudun diğer kısımlarında olduğu gibi yüz hatlarında da bazı kusurlar ortaya çıkmaya başlar. Gençleştiren makyaj teknikleri sayesinde, yüzde oluşan kusurları yok edebilir ve daha genç bir ifadeye kavuşabilirsiniz.

Daha genç bir görünüm için, makyaj sırasında sarımsı tonlarda kozmetik ürünlerini tercih etmenizi öneririz. Bu renk, yüzü her zaman daha genç gösterir. Fondöteninizi makyaj adımlarını uygularken, nemli bir sünger ile sürün. Tüm cilde eşit oranlarda yayılmasına dikkat edin.  Bayanlar, makyaj yaparken toz şeklindeki kozmetik ürünlerden kaçınmalılar. Toz fondöten, allık ve far gibi kozmetik ürünleri; bayanlara her zaman daha yaşlı ve yorgun bir yüz ifadesi verir. Krem ve jel şeklindeki kozmetik ürünleri ise, yüzünüzde daha parlak durur ve makyajınıza daha canlı bir etki yaratır. Kirpik şekillendiriciler ile daha dinamik bakışlara sahip olun. Bu aletlerin kullanımı basittir ve bayanlara daha genç bakış ifadesi kazandırır. Kaş kalemi kullanımını doğal kaş renginden bir ton koyu seçmenizde fayda var. Kırk beş derece açı ile sürülen kaş kalemleri, daha genç bakışları beraberinde getirir. Göz kaleminde kahverengi tonlarını deneyin. Bu renk tonu göz çevresindeki kırışıklıları geri plana atar.

Bayanların makyaj sırasında en dikkat etmesi gerekenlerden biri de kapatıcı seçimidir. Kapatıcınızın kesinlikle ten renginize uygun olmasına dikkat edin. Dudak parlatıcı kullanıyorsanız, şeffaf renklerden kaçının. Dudağınızın renginde bir parlatıcı, dudaklardaki çatlak ve diğer kusurları örtecektir.

Yukarıdaki makyaj önerilerimizi dikkate alırsanız, sizleri daha genç gösterecek bir makyaj için doğru yolu izlemiş olursunuz.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz