İzmir 2016 Milli Pul Sergisi Ödül Töreni “Palmares” Gerçekleştirildi

İzmir 2016 Milli Pul Sergisi Ödül Töreni “Palmares” Gerçekleştirildi

PTT A.Ş. ve Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu (TFDF) tarafından organize edilen “İzmir 2016 Milli Pul Sergisi” ödül töreni “Palmares”, İzmir Balçova’da yer alan Kaya İzmir Thermal& Convention Otel’de dün gerçekleştirildi.

İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ile TFDF Başkanı M. Ziya Ağaoğulları’nın katılımıyla yapılan törende İzmir 2016 Milli Pul Sergisi’nin filatelistlerine ait koleksiyonların değerlendirilmesi sonucunda belirlenen ödüller sahiplerine takdim edildi.
Törende, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Büyük Milli Onur Ödülü’ne koleksiyoner Selçuk Akar, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi Büyük Milli Ödülü’ne koleksiyoner Mehmet Yamaç Erhan değer görüldü. Ayrıca çeşitli kategorilerde ödül kazanan filatelistlere katılım belgeleri ve madalyonları sunuldu.

PTT A.Ş. ve TFDF tarafından 4-12 Kasım günleri arasında Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen İzmir 2016 Milli Pul Sergisi’ne 135 koleksiyoner katılırken 660 pano kullanıldı.PTT Pul Müzesi koleksiyonlarından da Atatürk temalı, İzmir temalı, Osmanlı Dönemi, Cumhuriyet Dönemi pullar, eskizler, sanatçı el çizimleri ve baskı örneklerinden 40 panoya yer verilen sergide İzmir temalı 5 farklı görselden oluşan ve her birinden 1000’er adet olmak üzere toplam 5 bin adet tebrik kartı ücretsiz olarak dağıtıldı. İzmir 2016 Milli Pul Sergisi’ni yaklaşık 17 bin kişi ziyaret etti. Bunların 10 bine yakınını 70 okuldan katılan öğrenciler oluşturdu. Sergi kapsamında 100’e yakın katılımcı kişisel pul bastırdı.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz