Klima satışlarında 3 kat artış!

Klima satışlarında 3 kat artış!

Bu yıl Ramazan ayının kavurucu yaz sıcaklarına denk gelmesi, klima satışlarında geçtiğimiz yıla oranla 3 kat artışa yol açtı.

E-ticaret platformu n11.com’un verilerine göre klima satışlarında geçtiğimiz yıla oranla yüzde 200’e varan artış gözlenirken, vantilatör satışları da aynı oranda artış gösterdi.

E-ticaret platformu n11.com’un klima ve vantilatör satışlarından derlediği verilere göre, Ramazan ayının bu yıl kavurucu yaz sıcaklarına isabet etmesi, klima ve vantilatör satışlarına birebir yansıdı. 18 saate varan oruç tutma süresini rahat ve serin ortamda geçirmek isteyenler, klima ve vantilatöre rağbet gösterdi.

n11.com Satış Direktörü Örpen Koçak, sıcaklık artışıyla birlikte klima ve vantilatör satışlarının önemli oranda arttığını ve bu gidişatın sürmesini beklediklerini söyledi. Koçak, “n11.com verilerine göre klima ve vantilatör satışlarımız kavurucu sıcaklarla birlikte oldukça yoğunlaştı. Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği şu günlerde ürünlere yoğun bir talep olduğunu söyleyebilirim. Yaz ayları ile birlikte yerini oldukça iyi rakamlara bırakan satışlarımız geçtiğimiz yıla oranla yüzde 200 kat kadar artış gösterdi, satışlarımız 3 kat kadar arttı. Yaz ayları boyunca satışların oldukça yoğun bir şekilde devam edeceğini düşünüyoruz” dedi.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz