Ne, nerede satılır?

Ne, nerede satılır?

Hangi ürün nerede satılır? Nereden alınabilir? Özellikle nereden satın alınabileceği hemen akla gelmeyen ürünler hakkında izmirdebugun.com olarak araştırıp derlediğimiz liste ve bilgiler şöyle;

Ahşap elbise askısı: Koçtaş ya da Tekzen gibi yapı marketlerde bulabilirsiniz.

Atlama ipi: Çocuklar için oyun amaçlı atlama ipi isteniyorsa oyuncakçılardan alınabilir. Eğer spor amaçlı olarak atlama ipi almak istiyorsanız, bulunduğunuz yerde varsa Decathlon mağazalarından alabilirsiniz, yoksa da internet sitesinden de almanız mümkün.

Ayakkabı kalıbı: Yaylı plastik, organik ahşap, körüklü gibi çeşitleri bulunan ayakkabı kalıplarını ayakkabı mağazaları, ayakkabı tamircileri, Rossmann ve İkea gibi mağazalarda bulabilirsiniz.

Balonlu naylon: Balonlu naylon çoğunlukla piyasada eni 1metre ve 1,5 metre olarak tedarik edebilirsiniz. Ambalaj malzemeleri satan yerlerden, Tekzen, Koçtaş gibi yapı marketlerden, kırtasiyelerden
N11.com, Sahibinden.com, Gittigidiyor.com, Hepsiburada.com Avansas.com, Trendyol.com gibi alışveriş sitelerinden de alınabilir.

Buz aküsü: Yiyecek ve içeceklerin serin kalmasını sağlayarak saklama süresini uzatan buz aküleri, Decathlon mağazalarından, yapı marketlerden ya da büyük süpermarketlerden temin edilebilir. Buz aküsünün dayanma soğutma süresi ürünün özelliklerine ve boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle buz aküsünün dayanma süresi sizin için önemli ise satın almadan önce aldığınız ürünün soğutma süresini mutlaka öğrenin. Daha uzun süreli soğutma için birden fazla buz aküsü kullanmak faydalı olabilir. Bu ürün bazı yerlerde buz kasedi olarak da geçmektedir.

Buz kalıbı: Yaz mevsiminde marketlerde satıldığını görme ihtimali olan buz kalıplarını bir milyoncu yada japon pazarı olarak tabir edilen dükkanlarda da bulabilirsiniz. Bazen değişik/ ilginç şekillerde buzlar yapmayı sağlayan silikon buz kalıpları çok çeşitli ürün satan hediyelik eşyacılar yada züccaciyelerde de bulunabilir.

Buz kovası: Paşabahçe mağazaları, züccaciye dükkanları ya da Madam Coco, English Home gibi mağazalardan da temin edilebilir.

Büyüteç: Büyüteç almak istiyorsanız, kırtasiyelere ve mağaza konseptli kitapçılara bakabilirsiniz.

Cırt bant: Tuhafiyeler, cırt cırt bant almak için ilk akla gelen yerler. Asker malzemesi satan yerlerde de bulunabilir, ancak yeşil dışında renk seçeneği bulunmama ihtimali var.

Çerçeve askı aparatı: Hırdavatçılarda veya yapı marketlerde bulabilirsiniz.

Çuval: Genellikle evde tadilat gibi durumlarda çıkan molozun kolayca taşınabilmesi için çuval gereksinimi olabiliyor. Sürekli olarak çuvalla un alıp kullandıklarından dolayı, ekmek fırınlarından boş çuval temin edilebilir. Gereksinim olmadan hemen önce en yakın fırına sormakta fayda var. Muhtemelen uygun, makul bir ücretle çuval bu şekilde edinilebilir.

Diş ipi: Sabahları ağız kokusu problemin yaşamak istemeyenlerin vazgeçilmezi olması gereken diş ipi; eczaneler , Watsons, Gratis, Rossmann ,Eve, Hobby vb. kozmetik marketlerden temin edilebilir.

Doğalgaz menfezi: Yapı marketlerde, hırdavatçılarda ya da japon pazarı / bir milyoncu konseptiyle çalışan dükkanlarda doğalgaz menfezi bulmak mümkün.

Duş başlığı hortumu: Duş başlığı ve hortumu için yapı marketlere yada hırdavatçılara bakılabilir.

F Klavye: Türkçe için özel olarak geliştirilmiş bir klavye çeşidi olan F klavye, Vatan Bilgisayar, Mediamarkt, Teknosa gibi teknoloji marketlerden satın alınabilir.

Fotoğraf albümü: Fotoğrafçılarda ve bazı hediyelik eşya mağazalarında bulma ihtimali olabilir. Fotoğraf albümünde daha fazla seçenek için alışveriş sitelerine de bakılabilir.

Fotoğraf çerçevesi: Fotoğraf çerçevesi züccaciyelerden, hediyelik eşya dükkanlarından ya da fotoğrafçılardan satın alınabilir. Şık ve kaliteli fotoğraf çerçeveleri için Paşabahçe mağazalarına bakılabilir.

Gliserin: Genellikle eczanelerde ve kimyevi malzemeler satan depolarda gliserin bulmak mümkün olabiliyor.

Hesap makinesi: Kırtasiyelerden satın alabilirsiniz. Bazen büyük marketlerin kırtasiye bölümlerinde de hesap makinesi bulunabiliyor.

Kapak pistonu: Dolaplarda kullanılan, biraz açınca kapağın kendiliğinden yukarı kadar açılmasını sağlayan piston bozulduğunda yenisini nereden alabilirim? sorusu akla gelir. Kapak pistonu yapı marketlerde ya da hırdavatçılarda bulunabilen bir ürün.

Kronometre: Cep telefonlarının kronometre özelliği olduğundan dolayı profesyonel koşu ile ilgilenenler, atletizmciler, antrenörler dışında pek kimsenin kronometreye ihtiyaç duyduğunu sanmıyoruz. Ancak, eğer kronometreye ihtiyacınız varsa Decathlon mağazalarına ya da online saat satış sitelerine bakabilirsiniz.

Mikroskop: Mikroskop almak için büyük teknoloji marketlere ve bilindik zincir kitap mağazalarına bakılabilir. Günümüzde çok aranan bir ürün olmadığı için her zaman satışta olmayabilir ya da baktığınız mağazada da bulunmayabilir. Kısaca mikroskop, fiziksel mağazalarda arayıp bulması zahmetli olabilecek bir ürün.

Naftalin: Yünlü kışlıkları kaldırırken kullanmak amacıyla naftalini, süpermarketten ya da eczaneden alabilirsiniz.

Priz çerçevesi: Elektrik malzemeleri satan dükkanlar veya yapı marketlerden satın alabilirsiniz.

Purjör anahtarı: Purjör anahtarını yapı marketler yada hırdavatçılardan satın alabilirsiniz. Kalorifer tesisat v.b ısıtma işi yapan yerlerden de bulabilirsiniz ancak çok küçük bir ürün olduğundan genellikle purjör anahtarı satmakla uğraşmazlar.

Rafya: Ambalaj malzemesi satan dükkanlarda bulunabilir.

Strafor köpük: Strafor köpük, alışveriş sitelerimden ya da bulunduğunuz semtteki nalbur, ısı yalıtım malzemeleri satan, hırdavatçılardan, bazı kırtasiyelerden, ambalaj malzemesi satan yerlerden, inşaat malzemeleri satan yapı marketlerden Koçtaş, Tekzen, Starwood, Bauhaus, Praktiker gibi yerlerden satın alınabilir. Kolay kırılabilen bir malzeme olduğu için internet yerine fiziksel bir mağazadan alarak, kargoda oluşabilecek hasar riskinden kaçınabilirsiniz.

Süper kahraman figürleri: Büyük kırtasiye/kitabevi zincir mağazalarında ve oyuncakçılarda, hepsinde olmasa da çizgi roman ağırlıklı kitap satışı yapan mağazalarda süper kahraman figürleri bulunabiliyor.

Şarjlı diş fırçası: Şarjlı diş fırçasını eczane veya kozmetik marketlerden, büyük süpermarketlerden ve hatta teknoloji ürünleri satan zincir mağazalardan temin edebilirisiniz.

Şeker hamuru: Genellikle konsept doğum günü, nişan pastası gibi özel çalışmaların süslemelerinde sıklıkla kullanılan şeker hamurunu, pasta malzemeleri satan dükkanlardan alabilirsiniz.

Şırınga: Eczanelerden temin edilebilir.

Şövale: Sanatsal malzemeler satan kırtasiyelerde büyük bir ihtimalle tuval bulabilirsiniz.

Teleskop: Teleskop için teknoloji marketlere bakabilirsiniz. Ya da diğer bir seçenek büyük kitapçılar/kırtasiyelerde de bulunabiliyor.

Tırnak fırçası: Tırnak fırçası çeşitleri açısından en zengin ortam kozmetik marketler ( Watsons, Gratis, Hobby, Rossmann vs..) Bu ürünü ; hipermarketlerin kozmetik reyonlarından, bazı eczanelerden ve japon pazarı diye tabir edilen dükkanlardan da temin etmek mümkün.

Uyku göz bandı: Uyku göz bandını; pijama – gecelik satın aldığınız iç giyim mağazalarından , tuhafiyelerden ve tabi ki internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Vakumlu poşet: Diğer bir adıyla vakum torbası ya da vakumlu hurç, yapı marketlerde bulunabilir.

 

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz