Papatya Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

Papatya Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

Saç renginde değişiklik yapmak isteyen bayanlar, papatya suyu ile saç renklerini bir kaç ton açabilirler. Saç rengini açmak için kullanılan papatya suyu, diğer kozmetik saç açıcıların aksine saçı besler, güçlendirir ve parlaklık kazandırır.

Papatya suyu ile saç rengini açmak oldukça basit bir yöntemdir. Bu işlem sırasında hanımlar kuru papatya veya taze topladıkları papatyaları kullanabilirler. Ancak, aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz kurutulmuş papatya, saç renginin daha da açılmasını sağlayacaktır. Saçlarında değişiklik yapmak isteyen kadınlar, papatya suyunu yaz aylarında güneşe çıkmadan önce saçlarına uygularlarsa, çok kısa bir sürede saçlarının birkaç ton fazla açılmasını sağlayabilirler.

Papatya suyu nasıl hazırlanır?

Saçlarınızın uzunluğuna göre yaklaşık 15- 20 adet papatyayı ortalama 5 ila 10 dakika kaynatın. Kaynarken suyun sarı bir renk aldığını göreceksiniz. Bunun yerine kaynamış suyun içerisine bir avuç papatya atıp, bekleterek de papatya suyu elde edebilirsiniz. Hazırladığınız papatya suyunu ılınana kadar bekletin, ardından papatyaları süzün.

Papatya suyu saça nasıl uygulanır?

Papatya suyunu kuru ve nemli saça uygulayabileceğiniz gibi, durulama suyu olarak da kullanabilirsiniz. Hazırladığınız ve ılınan papatya suyunu saçlarınızın tamamına döktükten sonra güneşe çıkın. Güneş altında yaklaşık bir saat beklemek, papatya suyunun saç renginizi açması için yeterli olacaktır. Bu işlemi her hafta ya da haftada iki defa uygularsanız, olumlu bir sonuç alabilirsiniz. Papatya suyu, şampuan içerisine karıştırılarak da kullanılabilir.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz