Photo Maraton İzmir 2019

  • Etkinlik
  • 22 Eylül 2019
  • 144 kez incelendi.
Photo Maraton İzmir 2019

PhotoMaraton İzmir 2019
Etkinliğin 1. Günü
Tarih : 19 EKİM 2019
Başlama Saati : 10:30
Bitiş Saati : 21:30
Yer : İzmir Konak Saat Kulesi

PhotoMaraton İzmir, 2019 yılında 19 Ekim Cumartesi günü saat 10.30 da Konak Saat Kulesi’nde başlayacaktır.
Fotoğraf makineleri ile 9 Tema / 9 Saat / 9 Fotoğraf konsepti,
Cep Telefonları ile 3 Tema / 12 Saat / 3 Fotoğraf konsepti ile
katılımcılar eğlenceli bir gün geçirecekler.
PhotoMaraton İzmir, 2 gün boyunca devam eden, kar amacı gütmeyen, tema odaklı, zamana karşı yarışılan, ödüllü fotoğraf etkinliğidir. Sonunda para ödülü yoktur, sponsorlardan temin edilen hediyeler vardır. Amacın sadece yarışmak ve ödül kazanmak olmadığı bu fotoğraf etkinliğinde yeteneğinizi sınayabilecek, yeni fotoğraf dostları ile tanışabileceksiniz.

Etkinliğin 1. Günü – 19 EKİM 2019 Cumartesi
Katılımcılar sabah saatlerinde Konak Saat Kulesi’ndeki kayıt masalarından yaka kartlarını ve t-shirtlerini teslim alır. Teslim, saat 10:30’da gerçekleşir.
1. istasyon olan Konak‘ta saat 12.00 de genel katılım için 3 adet fotoğraf teması açıklanır. (Temalar önceden bilinmez.) Daha sonra 3 adet CepPhotoMaraton teması açıklanır.
Genel kategorideki katılımcılar, açıklanan temaları 3 saat içerisinde fotoğraflar ve ikinci istasyon olan Karşıyaka Vapur İskelesi’ne en geç saat 15.00‘da gelir. Karşıyaka’da yeni 3 tema daha açıklanır ve üçüncü ve son istasyon olan Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önüne saat 18.00‘de varırlar. Alsancak’ta açıklanacak son 3 temaya ait fotoğraflar da çekip saat 19.00’dan itibaren yine Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde bulunan fotoğraf teslim noktasında fotoğrafların teslimini gerçekleştirerek etkinliği tamamlar. Son teslim saati 21.30’dur.
CepPhotoMaraton katılımcıları, Konak istasyonunda açıklanan 3 temaya ait fotoğrafları 19 Ekim 2019 Saat 23.59’a kadar “#photomaraton” etiketi ve “tema numarası” ile herkese açık olan Instagram hesaplarından yükler.
Fotoğrafların, tema açıklama sıralamasına göre çekilmesi şart değildir. Ancak açıklanan her tema için bir adet fotoğraf çekilmesi gerekmektedir.
Genel kategorideki katılımcıların bütün istasyonlarda olduklarını kanıtlayabilmeleri için her istasyonda açıklanacak PM ikonlarını da fotoğraflamaları gerekmektedir.
Katılımcılar her istasyonda kurulacak teslim noktalarında, o zamana kadar açıklanan temalara ait fotoğraflarını teslim edebilir ve etkinliği tamamlayabilir. Karşıyaka istasyonunda 3 fotoğraf,
Alsancak istasyonunda 6 veya 9 fotoğraf teslimi yapılabilir.
Teslim noktasında katılımcıların SD kartları teslim alınır, temalara ait fotoğrafları kopyalanır ve SD kartları geri verilir.
Genel kategoride 9 adet temaya ait tüm fotoğrafları teslim eden katılımcılara katılım sertifikaları verilir.
Fotoğraflar, kayıt numaralarına ve temalara göre klasörlenir ve seçici kurula sunulmak üzere kontrolleri yapılır.

Etkinliğin 2. Günü – 20 EKİM Pazar
Sabah saatlerinde jüriler, önce ayrı ayrı kendi tema birincilerini belirler.
Her jürinin seçmiş olduğu tema birincileri, kendi aralarında toplu halde bir kez daha oylanır ve İstanbul tema birincileri belirlenir.
Katılımcılar için öğleden sonra ücretsiz konferanslar, paneller, söyleşiler ve gösteriler bulunur.
Katılımcılar, sponsorlarların stantlarını gezebilir, network yapabilir ve kokteyle katılabilir.
Ödül töreni sırasında önce CepPhotoMaraton birincileri, sonrasında PhotoMaraton birincileri açıklanır. Her tema için ayrı birinciler seçilir.
Tema birincileri, yarışmacı adı ve fotoğrafların gösterilmesi ile birlikte katılımcılarla paylaşılır ve daha sonra internet sitesinde açıklanır.
Kazananlara PhotoMaraton kupası ve sponsorlardan elde edilen ödüller, hediyeler sunulur.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz