Retro Makyaj Nasıl Yapılır?

Retro Makyaj Nasıl Yapılır?

Yakın geçmişin modasının yeniden gün yüzüne çıktığı 2015 yılında, moda denince en çok duyduğumuz kelimelerden biri de “retro” oldu. Dekorasyon ve aksesuarlardan sonra, kıyafet kombinleri ve makyaj stillerinde retro kelimesini sıkça duyar olduk. Retro akımına ayak uydurmak isteyen hanımlar için bu yazımızda retro makyaj hakkında bilgi vereceğiz.

Retro makyaj; 60’lı ve 70’li yılların ünlü bayanlarına baktığımızda aynı stil makyaj teknikleridir, diyebiliriz. Bizlerin aklına retro makyaj denince Marilyn Monroe geliyor. Kırmızı dudaklar ve göz kapağının üzerine çekilen eyeliner, Marilyn Monroe makyajı olarak da bilinir ve son dönemlerin en trend makyajları arasındadır. Sizler de retro stil makyaj ile eski Hollywood yıldızlarının hafızalarımıza kazınan güzelliklerinden esinlenebilirsiniz.

Retro makyaj yapacaksanız, dudak ve gözleri ön plana çıkarmalısınız. Aynı zamanda kirpiklerinizin de dikkat çekici dolgunluğa sahip olması gerekiyor. Cildinizin parlak görünmesi bir diğer detaydır.

Retro makyaj için öncelikle cildinize bakım yapın. Ardından yüzünüze ve boyun kısmına nemlendirici uygulayın. Kapatıcı ile cilt kusurlarınızı gizleyin ve ardından sünger ile fondöteninizi sürün. Fondöteni özellikle koyu bir ton seçmeyin. Allık ile elmacık kemiklerinizin belirgin olmasını sağlayın. Açık pembe bir ton uygun olacaktır. Mat ve pastel bir göz farını göz kapaklarını sürerek, gölgelendirme yapın ve uçları kıvrımlı olacak şekilde eyeliner çekin. Rimel ile kirpiklerinizi belirginleştirin. Gözün alt kısmının kirpik sınırına ince bir çizgi siyah kalem sürebilirsiniz. Koyu kırmızı bir ruj da sürdükten sonra, makyajınız tamamdır.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz