Sağlık Saçlara Sahip Olmak İçin İpuçları

Sağlık Saçlara Sahip Olmak İçin İpuçları

Sağlıklı, güçlü ve parlak saçlara sahip olmak için tek yapmanız gereken beslenmenize dikkat etmek ve bazı yanlış uygulamalardan kaçınarak, doğal yöntemler ile saçlarınıza bakım yapmaktır. Sizler de mükemmel saçlara sahip olmak istiyorsanız, aşağıda yer alan sağlıklı saçlar için bakım ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

Doğal, sağlıklı ve mükemmel saçlar için:

Saçlarınızı her gün yıkayarak saç ve saç derisinin nemini kaybetmesine ve saçın ihtiyacı olan yağların da azalmasına neden olursunuz. Saç ve saç derisinin beslenmesi için saçlarınızı haftada 2 ila 3 kez yıkamaya özen gösterin ve bitki özlü şampuanlar tercih edin.

Saç tipinize uygun şampuan ve saç kremleri kullanın. Saçlarınız kuru iken taramak, saç uçlarının kırılmasına ve saçların yıpranarak, elektriklenmesine neden olur. Saçlarınızı nemli iken taramaya özen gösterin. Yine banyoda saçınızı saç kremi uyguladıktan sonra da saçlarınızı tarayarak, kırıkları ve elektriklenmeyi önlemiş olursunuz.
Saçlarınızı tararken geniş aralıklara sahip tarak kullanmaya özen gösterin. Ayrıca saç fırçası ile saçlarınızı sık taramayın. Saçınızı havlu ile kuruladıktan sonra havluya sarmayın.

Saç kurutma makinesi kullanıyorsanız, uzak mesafeden, tercihen serin ayarda saçlarınızı kurutun. Isı koruma spreyi deneyebilirsiniz. Her üç ayda bir saç uçlarındaki kırıkları aldırın. Bu sayede saçlarınız daha hızlı uzar ve bakımsız saç görünümü ortadan kalkar. Haftada bir kez saçınıza zeytinyağı, argan yağı, avokado yağı veya hindistan cevizi yağı gibi doğal ve bitkisel yağlar uygulayarak, saçın nem dengesini koruyun.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz