Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 10 Gıda

  • Kadın
  • 18 Aralık 2018
  • 194 kez incelendi.
Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 10 Gıda

Sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak için öncelikle dengeli beslenmeniz gerekir. Sağlıklı beslenme, beraberinde sağlıkla parlayan saçları getirir. Aşağıda yer alan 10 gıda, daha bakımlı ve sağlıklı saçlar için önerilmektedir.

Somon

Somon, sardalye, uskumru ve benzeri omega-3 yağ asitleri içeren gıdalar tüketin. Bu yiyecek takviyeleri, saç büyümesine ve saçların parlaklık kazanmasına yardımcı olur.

Yoğurt

Yoğurt içeriğindeki proteinler, kafa derisinde kan akışının hızlanmasına ve saçların hızlı büyümesine katkı sağlar. İçeriğinde B5 vitamini (pantotenik asit) olması, saçların incelmesi ve dökülmesini önler.

Ispanak

Kırılgan saçlar ile savaşan ıspanak, birçok koyu yeşil yapraklı sebze gibi çok faydalıdır. A vitamini, demir, beta karoten, folat, C vitamini içermesi sebebiyle; saç derisini besler. Saçın nem dengesini korur.

Guava

Bu tropikal meyve C vitamini kaynağı olmasından, saçları korur.

Tahıllar

Demir eksikliği, saç kaybına neden olabilir. Tahıllı gıdalar demir takviyesi için önemlidir.

Tavuk

Yeterli protein alımı saç dökülmesini önler. Az doymuş yağlı ve az yağlı tavuk, hindi eti tüketin.

Tatlı Patates

Parlaklığını kaybetmiş kuru saçlara antioksidan beta karoten ile zengin tatlı patates iyi bir takviyedir. Kuru ve mat saçlara karşı iyi gelir.

Tarçın

Yulaf ezmesi, kahve tostunuza tarçın serperek kan dolaşımını hızlandırın. Böylelikle saç kökleri gerekli oksijen ve besinleri alır.

Yumurta

Protein ve demir kaynağıdır. Biotin bakımından zengin olması saçları güçlendirir.

İstiridye

Çinko bakımından zengindir. Saç dökülmesini önler ve hücre onarımı sağlar.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz