Selülitten Kurtulma Yolları

Selülitten Kurtulma Yolları

Selülit genellikle kadınların kalça ve basen bölgelerinde yağ birikmesinin sonucunda meydana gelir. Cildin çok incelmesi sonucunda bal peteği yapısında selülitler oluşur. Bağ dokusunun zayıflaması, selülitin başlıca nedenlerinden birdir. Egzersiz ve doğal tedavi yöntemleri ile selülitleri azaltabilir ve daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Aşağıda selülitlerden kurtulmanın yolları sizleri bekliyor.

Bol su içiniz. 2 litre su içmeye özen gösterin ve sulu içecekler tüketin. Bol sıvı alımı, daha esnek bir cilde sahip olmanızı sağlar. Asitli içeceklerden uzak durmaya çalışın.

Daha az tuz ve şeker tüketin. Bu 2 madde ağır işlenmiş besinlerde bulunur ve yüksek miktarlarda olması hem diyabet riskini arttırır, hem de selülitlerde artış olabilir.

Haftada en az iki kez düşük karbonhidrat diyeti deneyin. Yüksek karbonhidrat diyeti selülitleri arttırır. Karbonhidrat alımını haftada birkaç kez düşürmek, selülit riskini de azaltır.

Mucize diyetler yerine, uzun süreli diyetler yapın. Bir anda kilo kaybı da selülite sebebiyet verebilir.

Hareketsiz kalmaktan kaçının. Uzun süreli hareketsizlik vücuttaki yağ birikintilerini arttırır ve kas kitlesini de azaltır. Günde 10.000 ya da daha fazla adım yürümeyi hedefleyin.

Düzenli kardiyo egzersizleri yapın. Aerobik egzersizleri de selülitlerin azalmasını sağlar.

Selülit olan bölgeler için reçeteli retinoid kremler hakkında doktorunuza danışın.

Kuru cildi fırçalamayı deneyin. Bazı güzellik uzmanları dairesel hareketlerle doğal kıllı bir fırça kullanarak lenf sistemini uyarmanın aşırı yağı dağıtacağını söylemektedirler. Düzenli yapılan selülit masajı olumlu etkiler sağlayabilir.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz