Sivilce Çukurlarına Çözüm

Sivilce Çukurlarına Çözüm

Yağlı cilt tipine sahip kişiler, ergenlik dönemlerinde akne ve sivilce gibi cilt sorunlarıyla karşı karşıya kalırlar ve sonrasında bilinçsizce bu sivilceleri sıkmak, yüzde sivilce izlerine ve çukurlara yol açar. Sivilcesi olan kişilerin yüzlerindeki bu sivilcelerle oynayarak, sıkması ve yolması; derin çukurların ortaya çıkmasına neden olur. Bu sivilce çukurları, bireylerin sosyal yaşantısını da etkiler ve özgüvenlerini yitirmelerine sebep olabilir. Sivilce çukurlarına çözüm arayışında olanlar, yazımızın devamındaki tavsiyeleri deneyebilirler.

Sivilce çukurlarına çözüm yolları

  • Beslenmenize dikkat ederek ve doğal gıdalara yönelerek, sivilce izlerini ve çukurları uzun vadede iyileştirebilirsiniz.
  • Bol su için ve zengin vitaminli meyveler tüketin. Vitamin alımı, sivilce yaraları ve çukurlarının iyileşme sürecini hızlandırır.
  • Ballı yüz maskeleri deneyin. Balın yaraları hızlı iyileştirici özelliği, sivilce çukurları üzerinde de etkisini gösterecektir.
  • Bitkisel yağlar ve evde bulunan malzemelerle sivilce çukurlarını yok eden yüz maskelerini kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Bu maskeleri düzenli uygulamak, çukurların uzun vadede yok olmasına yardımcı olur.
  • Sivilce çukurlarının kısa sürede geçmesini istiyorsanız, estetik merkezleri tarafından yapılan lazer tedavisine başvurabilirsiniz.

Sivilce Çukurlarına Bitkisel Çözüm

Ayva çekirdeği maskesi: 200 ml suyun içerisine 1 adet ayvanın çekirdeklerini atın ve yaklaşık 5 dakika kaynatın. Ilınınca, bu karışımı beş gün süreyle buzdolabında tutun. Süre dolunca, her gece yatmadan önce bu karışımı yüzünüze masaj yaparak sürün. Ciltte kuruyunca, üzerine bir kat da kantaron yağı sürün. Sabah uyanınca yüzünüzü maskeden arındırın.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz