Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskeleri

  • Sağlık
  • 20 Ağustos 2018
  • 261 kez incelendi.
Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskeleri

Yağlı cilt tipine sahip bireylerde aşırı sebum maddesi üretimine bağlı olarak; alın, burun ve çene bölgelerinde yağ üretimi fazla olur ve gözenekler tıkanarak, sivilceye daha yatkın olur. Yağlı cilt tipi; leke, sivilce, akne, siyah nokta gibi çeşitli cilt problemlerine davetiye çıkarır. Gözeneklerin sıkılaşması ve doğal yağ üretimini sağlayarak sebum üretimini stabilize etmek için aşağıda evde uygulayabileceğiniz doğal yüz maskesi tariflerini sizlerle paylaştık.

Yağlı Ciltler İçin Muz Maskesi

Bu yatıştırıcı yüz maskesi yağlı cilt üzerinde iyi çalışır. 1 adet olgun muz ve 1 çorba kaşığı bala, birkaç damla portakal veya limon suyunu katarak püre haline getirin.  Alternatif olarak, bir blender ile bu malzemeleri karıştırabilirsiniz. Yüzünüze maskeyi uygulayın ve 15 dakika bekletin. Ilık su ile yüzünüzü durulayın ve nemlendirici sürün.

Yağlı Ciltler için Kil Maskesi

Yeşil kil yüz maskesi, ciltteki fazla yağı alır. Bunun için 1 çorba kaşığı yeşil kil, 1 tatlı kaşığı kayısı çekirdeği yağı, 3 damla esansiyal yağı bir kapta karıştırın. Bir miktar ılık su ilave edin. Macun kıvamına gelince yüzünüze uygulayın. Kurumaya başlayan kil maskesini 10 dakika yüzünüzde bekletin ve ılık su ile durulayın.

Yağlı Ciltler İçin Yulaf Maskesi

1 yemek kaşığı yulaf ezmesi, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 çay kaşığı yoğurdu iyice karıştırın. Temiz cilde dairesel hareketler ile uygulayın. 2 dakika sonra ılık su ile maskeyi cildinizden durulayın.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz