Yatak odası dekorasyonu fikirleri

  • Yaşam
  • 25 Aralık 2018
  • Yatak odası dekorasyonu fikirleri için yorumlar kapalı
  • 408 kez incelendi.
Yatak odası dekorasyonu fikirleri

Her gün ortalama 6-8 saatimizi uyuyarak geçirdiğimizi düşünürsek, yani günün dörtte birinde yatak odasını kullandığımızı rahatça söyleyebiliriz. Bu denli uzun süre kullanılan yatak odasının: rahat, konforlu ve büyüklüğüne uygun eşyalarla dekore edilmiş olması ideal olacaktır. izmirdebugun.com olarak bu konuda size rehberlik edebilecek yatak odası dekorasyon önerilerimiz şöyle;

Yatak odanızın duvarlarında açık renk tonları kullanmayı tercih edin, göz yoran, odayı karanlık ve kasvetli gösterebilecek koyu renklerden kaçının.

Yatak odası takımı seçimine özellikle dikkat edin. Yatak odanızın büyüklüğüne uygun takımı seçin, tüm duvarların önünün kapanmamasına özen gösterin. Bazı köşeleri estetik ve işlevsel aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz.

Yatak odasının duvarlarında tercihen yatak başının üzerine gelen kısımda tablo asılarak güzel bir görüntü elde edilebilir. Bir diğer dekoratif önerimiz ise odanın duvarlarından birinde dekoratif duvar panelleri kullanarak modern ve şık bir görüntü elde edilmesidir. Bunun için genellikle yatağın baş kısmındaki duvar tercih edilmektedir. Dekoratif duvar panellerinde renk odanın boya renginden daha koyu olursa etkisi belirgin olacaktır. Yatak odasındaki ferahlık hissini bozmamak açısından, ikisi arasındaki geçişin çok keskin olmamasına dikkat etmek gerekir. Aşağıdaki fotoğraftaki uygulama bu konuda güzel bir örnektir.

Modern ve minimalist bir tarzda yapılmış yatak odası dekorasyonu. Yatağın arkasındaki duvarda kullanılan dekoratif duvar panelleri odaya güzel bir hava katmış.

Yatak odanızda sürekli ihtiyaç duyulmayan eşyaları bulundurmayın. Bavul, ütü masası, elektrik süpürgesi vb. şeyleri bulundurmak için bir yayıntı odası en iyisidir. Bu imkan yoksa evde uygun bir girintiye bu tip eşya ve yayıntıları alacak bir dolap yaptırmak en iyisi olacaktır. Bu sayede gereksiz eşyaların yarattığı kötü görüntü ve dağınıklık ortadan kalkacaktır.

Özellikle elbise dolabınızda ve şifonyerin raflarını ihtiyaçlarınıza göre ayarlatın. Mümkün olduğunca dışarıda yayıntı kalmasın. Dağınık bir yatak odası sizi olumsuz etkiler.

Yatak odasında iyi bir ışıklandırma kullanın. Normal oda lambasının yanı sıra yatağın baş ucunda aplik ya da modern görünümlü dekoratif abajurlar kullanılabilir. Özellikle aplik ve abajur ışıkları sarı renkte tercih edilebilir.

Yatak Odası Dekorasyonu Örnekleri

Aşağıda paylaştığımız yatak odası dekorasyonu modelleri fotoğrafları inanıyoruz ki size ilham verecektir.

Yatak odanızda komodin üzerine koyacağınız taze çiçekler güzellikleriyle hem size pozitif bir etki yapacak hem de yatak odası dekorasyonunuza renk katacaktır.

 

Modern ve minimalist tarza sahip bir başka yatak odası dekorasyonu modeli. Yatağın arkasındaki duvara asılan siyah beyaz resim ve çerçevesi odadaki renklerle uyumlu, güzel bir görüntü sağlamış.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Bu yazıda yorumlar kapalı.