Kategori: Soru-Cevap

Tomtom semti, İstanbul'un neresinde? Hangi yakasında? Hangi ilçeye bağlı? gibi sorulara yanıt bulabilmeniz için derlediğimiz bilgiler şöyle; Tomtom, İstanbul'un Beyoğlu ilçesine bağlı bir mahalledir. Şehrin Avrupa yakasında yer almaktadır. İstanbul'da yıldızı son dönemde yükselen, öne çıkan semtlerden biri sayılmaktadır. Tomtom semtinin İstanbul'daki konumunu görmek için aşağıdaki haritaya göz atabilirsiniz.
Asmalımescit, İstanbul'un neresinde? Hangi yakada? merak edenler için detaylar haberimizde... Asmalımescit, İstanbul'un Beyoğlu ilçesine bağlı mahallelerden biridir. Beyoğlu'ndaki gece hayatının önemli duraklarından biri olarak kabul edilmekte olan Asmalımescit, sınırları içerinde bulunduğu Beyoğlu ilçesi ile birlikte şehrin Avrupa yakasında yer almaktadır. Asmalı mescit'in konumunu aşağıdaki harita üzerinde görebilirsiniz.
Maslak, İstanbul'da nerede? Hangi ilçeye bağlı? Hangi yakada bulunuyor? merak edenler için derlediğimiz bilgiler şöyle; Maslak, İstanbul'da Sarıyer ilçesine bağlı bir mahalledir. İçinde, İstanbul Teknik Üniversitesi'nin ana yerleşkesi ve Harp Akademileri'ni de barındırmaktadır. Gökdelenler ve iş merkezlerinin yoğun olarak bulunduğu Maslak, İstanbul'un Avrupa yakasında yer almaktadır. Maslak'ın konumunu görmek için aşağıdaki haritaya göz gezdirebilirsiniz.
Polenezköy, İstanbul'da nerede? Hangi yakada? Hangi ilçeye bağlı gibi sıklıkla cevabı araştırılan sorulara yanıt bulabileceğiniz haberimiz şöyle... Özellikle yeşil doğası ile öne çıkan Polonezköy, İstanbul'un piknik için tercih edilen belli başlı yerlerinden biridir. Polonezköy, İstanbul'un Beykoz ilçesi sınırları içinde bulunur. Eski adı "Adampol" olan Polonyalı köyüdür. Şehrin Anadolu yakasında yer almaktadır. Polenezköy'ün konumunu görmek için aşağıdaki haritayı inceleyebilirsiniz.
Kozyatağı, İstanbul'un hangi ilçesinde? Hangi yakada? gibi pek çok kişinin merak edip internette cevap aradığı soruların yanıtları haberimizde... Kozyatağı, İstanbul'un en büyük ilçelerinden biri olan Kadıköy'e bağlı semt ve aynı adlı mahalledir. Sınırları içinde bulunduğu Kadıköy ilçesi ile birlikte şehrin Anadolu yakasında yer almaktadır. Kozyatağı'nın konumunu görmek için aşağıdaki haritaya göz gezdirebilirsiniz.
Ağva, İstanbul'da Nerede? Hangi yakada? Hangi ilçeye bağlı? gibi merak edilen soruların yanıtları haberimizde... Ağva, İstanbul'un Şile ilçesine bağlı bir semttir. Göksu ve Yeşilçay derelerinin ortasında bir sahil kasabası olan Ağva, İstanbul'un kuzeyinde yer alır. İsmi, Latincede "iki dere arasına kurulmuş yerleşim birimi" anlamına gelmektedir. Sınırları içinde bulunduğu Şile ilçesi ile birlikte şehrin Anadolu yakasındadır. Ağva'nın harita üzerindeki konumunu aşağıda görebilirsiniz.
Etiler, İstanbul'da nerede? Nereye bağlı? Hangi yakada? gibi pek çok kişinin merak edip internette arama yaptığı soruların cevapları haberimizde... Etiler, İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde yer alan bir mahalledir. Oldukça popüler olan bu semt, Levent'in doğusunda, Nispetiye Caddesi'nin Bebek sırtlarına rastlayan kesiminin iki yanında kurulu bulunmaktadır. Sınırları içinde bulunduğu Beşiktaş ilçesi ile birlikte İstanbul'da Avrupa yakasında yer almaktadır. Etiler'in harita üzerindeki konumuna aşağıdaki İstanbul...
Kavacık semti İstanbul'un neresinde? Hangi yakada? gibi soruların cevaplarını merak edenler için derlediğimiz bilgiler şöyle; Kavacık, İstanbul'un Beykoz ilçesinde bulunan mahalle, semt olarak geçmektedir. İççinde bulunduğu Beyoz ilçesi ile birlikte İstanbul'da Anadolu yakasında yer alır. Kavacık'ın İstanbul üzerindeki konumunu incelemek için aşağıdaki haritaya bakabilirsiniz.
Ortaköy'ün İstanbul'un neresinde, hangi yakada ve hangi ilçeye bağlı olduğunu merak ediyorsanız detaylar haberimizde... İstanbul'un en popüler gezilecek yerleri arasında yer alan Ortaköy, Ortaköy camii ile özdeşleşen güzel boğaz manzarası ile yerli ve yabancı pek çok turisti kendine çeker. Ortaköy, Beşiktaş ilçesine bağlı mahalle ve semttir. Dahil olduğu Beşiktaş ilçesi ile birlikte İstanbul'un Avrupa yakasında yer almaktadır. Ortaköy semtinin harita üzerindeki konumunu incelemek...
Florya, İstanbul'da nerede? Nereye bağlı ve hangi yakada? gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız detaylar haberimizde... Florya'nın diğer adı Şenlikköy'dür. Florya, İstanbul'un Bakırköy ilçesine bağlı bir mahalledir. İçinde yer aldığı Bakırköy ilçesi ile birlikte İstanbul'un Avrupa yakasındadır. Florya mahallesinin harita üzerindeki konumunu aşağıdaki haritada görebilirsiniz.
İstanbul'un Eminönü ilçesinin hangi yakada ve nereye bağlı olduğunu merak ediyorsanız detaylar haberimizde... İstanbul'un en canlı semtlerinden biri olan Eminönü, Fatih ilçesine bağlıdır. Fatih ilçesi ve ona dahil olan Eminönü semti İstanbul'un Avrupa yakasında yer almaktadır. Eminönü ilçesinin harita üzerindeki konumu, cadde ve sokaklarını aşağıdaki haritadan inceleyebilirsiniz.
İstanbul'un en gözde semtlerinden biri olan Cihangir'in hangi yakada ve nereye bağlı olduğu pek çok kişi tarafından merak edilip internette aratılmakta... Biz de merak edenler için bu soruları yanıtladık. Detaylar haberimizde... Cihangir semti, İstanbul'un Beyoğlu ilçesine bağlıdır. Beyoğlu ilçesi ve dolayısı ile Cihangir, İstanbul'un Avrupa yakasındadır. Cihangir semtinin haritadaki konumunu, sokak ve caddelerini aşağıdaki harita üzerinden inceleyebilirsiniz.