Kategori: Yaşam

Diyarbakır'da Ciğer Şiş Nerede Yenir? Ciğerci Xale Meheme ( Ciğerci Mehmet Dayı) Adresi : Dağkapı Kıbrıs Caddesi Yoğurtçu Sokak Sur / Diyarbakır Telefonu : 0 536 396 51 21 Ciğerci Remzi Usta Adresi : Cami Nebi Mahallesi Gazi Caddesi Suakar Sokak No:3 Sur / Diyarbakır Telefonu : 0 412 224 63 03 Tek Kapı Ciğercisi Adresi : Sur / Diyarbakır Telefonu : 0 531 930 55 60 Ongözlü Ciğer Kavurma Adresi...
İçinde "şifahen" kelimesi bulunan cümle örnekleri: Belediyeye yaptıkları yazılı başvuruları yanı sıra nikah akdi sırasında, hem gelin hem damat, evlenme isteklerini nikah memuru ve davetliler önünde şifahen de dile getirirler. Kurum müdürüne de olsa şikayeti şifahen ifade etmek yetmez. Sonuç almak için dilekçe vermek gerekir.
İçinde "kaşif" kelimesi yer alan örnek cümleler: Bir zamanlar denizler, kaşif ruhlu insanları adeta kendisine çekerken bugün onun yerini uzay almış durumda. Geçmişte macera arayan hayalperestler olarak görülen bir çok kişi bugün adı tarih kitaplarında geçen büyük kaşiflerdir.
İçinde "perspektif" kelimesi bulunan örnek cümleler: Geniş bir perspektiften bakmak, yaşadığımız olayları daha iyi anlamamıza yardımcı olur. Perspektif kurallarına uyma resme derinlik kazandırır.
İçinde "müteşekkir" kelimesi olan örnek cümleler: Tokalaşmak için elini uzatan müteşekkir bakışlı adam, kan verdiği gencin babasıydı. Bedelsiz üniversite bursunu veren derneğe müteşekkirliğini bir iş sahibi olur olmaz bağışçıları arasına katılarak gösterdi.
"sehven" kelimesini barındıran cümle örnekleri: Öğretmen not defterinde karalama, kazıntı yapılmaz. Hata durumunda ilgili yere sehven yazılıp paraf atılır. Soyadımın orijinalliğini nüfus memurunun c nin altına sehven koyduğu noktaya borçluyum.
İçinde "perçinlemek" kelimesi geçen cümle örnekleri: Evliliklerinin ikinci yılında doğan ikizleri mutluluklarını perçinlemişti. Usta son levhaları da perçinledikten sonra yorgunluk çayını içmek için mola verdi.
İçinde "bilmukabele" kelimesi olan örnek cümleler: Küfüre maruz kalırsam verebileceğim karşılık ancak bilmukabele olacaktır. Ne zaman bir gerekçeyle tebrik mesajı atsam bilmukabele kalıbıyla cevaplamıştır.
İçinde "enstantane" kelimesi bulunan cümle örnekleri: Resmi işlemler için enstantane niteliğindeki değil, belli standartlar dahilinde verilmiş poz fotoğrafları kullanılır. Duvara gerilmiş iplere takılı hece kartları ilkokul yıllarımdan aklımda kalan bir enstantanedir.
İçinde "spontan" kelimesi geçen cümle örnekleri: En küçük detayına kadar planlanmış bir tatil yerine spontan bir pazar pikniğini tercih ederim. Psikodrama, spontan tiyatrodan yararlanır.
  07 Eylül 2021 günü A Haber’in canlı yayınladığı ve ardından internet sitesinde de yer verdiği “İzmir’de Bir CHP Klasiği! Kokan Dereler Vatandaşı İsyan ettirdi” başlıklı haber-röportaj yayıncılık adına ibret alınması gereken yalan ve çarpıtmalara sahne olmuş, en az 1,5 yıl önceki görüntüler ekrana getirilerek Manda Çayı’nda büyük bir kirlilik yaşandığı algısı yaratılmaya çalışılmıştır. Söz konusu kuruluş yine yayıncılık adına ilginç bir...
Türkiye’de 60 yıldır temizlik ürünleri üreten ve İzmir’de faaliyet gösteren Klorak, bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Marka geliştirdiği #temizçitle projesiyle sahil bandındaki yeşil alanlara atılan kuru yemiş kabukları için geri dönüştürülebilir kese kağıdı kullanılmasını sağlayarak çevreye verilen zararın önüne geçmeyi hedefliyor. Kordon ve sahil bandı başta olmak üzere yeşil alanların en büyük düşmanı olan ve çimlerin kurumasına yol açan kuru...
Antalya ili dahilinde; Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa ya da  Serik'de, kısaca hangi ilçesinde olursanız olun su arızası bildirmek / bilgi almak amacıyla, Antalya Su ve Atıksu İdaresi‘nin ALO 185 numaralı çağrı merkezi telefonunu arayabilirsiniz. ASAT‘ın internet sitesinin su kesintileri sayfasını ( https://www.asat.gov.tr/ ) ziyaret ederek de, açılan sayfadaki...
Bursa ili dahilinde; Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Orhaneli, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir yada Yıldırım'da, kısaca hangi ilçesinde olursanız olun su arızası bildirmek / bilgi almak amacıyla, Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü‘nün  444 5 185 numaralı çağrı merkezini ya da ALO 185 hattını arayabilirsiniz. Buski‘nin internet sitesinin su kesintileri sayfasını ( http://www.buski.gov.tr/...
Muğla ili dahilinde; Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula yada Yatağan ilçesinde, kısaca hangi ilçesinde olursanız olun su arızası bildirmek / bilgi almak amacıyla, Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün 444 48 01 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. Muski'nin internet sitesini ( muski.gov.tr ) ziyaret ederek de, ana sayfasında bulunan listeden oturduğunuz yerde, planlı...