Kategori: Yaşam

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) Koronavirusler (CoV), soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS-CoV) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS-CoV) gibi daha ciddi hastalıklara kadar çeşitli hastalıklara neden olan büyük bir virüs ailesidir. Corona virüs son durum tablosu Sağlık Bakanlığından gelen açıklamalar ile güncellemeye devam ediyoruz. Corona Virüsü Türkiye'de Son Durum : Türkiye tablosu covid 19 (koronavirüsü) vaka ve ölüm sayısı Son Dakika Türkiye Korona Virüs...
İEÜ ve İZTO’dan ‘koronavirüs’ için ortak canlı yayın İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) ve İzmir Ticaret Odası (İZTO), küresel bir tehdit haline gelen koronavirüsten (Covid-19) korunma yollarını anlatmak ve hastalıkla ilgili bilinci arttırmak amacıyla ortak canlı yayın gerçekleştirdi. İnternet üzerinden canlı yayınlanan “Covid-19 Çevrimiçi Bilgilendirme Toplantısı” programının konuğu, İEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Abacıoğlu oldu. Canlı yayının moderatörü İEÜ İletişim Fakültesi...
İzmir Ekonomi’de, ‘Uzaktan Eğitim’ için her şey hazır Türkiye’deki sayılı üniversitede bulunan Öğrenme Yönetim Sistemi (Learning Management System-LMS) ile eğitimini yöneten İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), yaklaşık 10 bin öğrencisine uzaktan eğitim vermek için tüm hazırlıklarını tamamladı. İzmir Ekonomili öğrenciler, koronavirüs salgınının önlenmesi amacıyla alınan kararlar çerçevesinde, hiçbir aksama yaşamadan eğitimlerine internet üzerinden devam edecek. Öğrenciler, kayıtlı oldukları derslerle ilgili konu anlatımlarını...
İsim - Şehir - Hayvan oynarken ihtiyacınız olabilecek "P Harfi İle Başlayan Hayvanlar" listesi hazırladık. P Harfi ile Başlayan Hayvan İsimleri Palamut (balık) Panda Pangolin Papağan Pars Pelikan Penguen Peygamber devesi Pirana Pire Piton Porsuk Puma Bu listede yer alamayan ancak p harfi ile başlayan bir hayvan ismi biliyorsanız aşağıdaki yorum bölümüne yazarak lütfen bizlerle paylaşın.
A harfi ile başlayan hayvanlar nelerdir? Aslan Akrep At Ayı Ağaçkakan Ağustos Böceği Ahtapot Akbaba Alabalık Alageyik Arı Atmaca Ateş Böceği Antilop Anakonda Armadillo Albatros (kuş) Listede yer almayan ancak "a" harfi ile başlayan bir hayvan ismi biliyorsanız yorum kısmından paylaşabilirsiniz.
B harfi ile başlayan hayvan isimleri neler? Baykuş Balina Bukalemun Bülbül Bıldırcın Babun (bir çeşit maymun) Bit Bufalo Bok Böceği Bizon Burada bulunmayan ancak "b" harfi ile başlayan bir hayvan ismi aklınıza geldiyse yorum kısmına yazarak listemizi tamamlamıza yardımcı olabilirsiniz.
C yada Ç harfi ile başlayan hayvan isimleri listesi Cennet Kuşu Cırcır Böceği Ceylan Çekirge Çinçilla Çakal Çita Çalıkuşu Çaylak (kuş türü) Çiyan Çipura Çulluk (kuş) "c" ya da "ç" harfi ile başlayan başka hayvan isimleri biliyorsanız yorum bölümünden yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.
D harfi ile başlayan hayvan isimleri nelerdir? Denizatı Denizanası Deve Kuşu Doğan Domuz Dingo Doberman İsmi "d" harfi ile başlayan ancak listede olmayan bir hayvan adı aklınıza geldiyse yorumlara yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.
E harfi ile başlayan hayvan adları nelerdir? Engerek Eşek Eşek Arısı "e" harfi ile başlayan ama listede yer alamayan bir hayvan biliyorsanız lütfen yorum bölümüne yazarak bizlerle paylaşın.
F harfi ile başlayan hayvan isimleri listesi: Fil Fare Flamingo Fok İsmi "f" harfiyle başlayan başka bir hayvan mı biliyorsunuz? O zaman yorumlara yazarak bizimle paylaşın.
G ile başlayan hayvan isimleri neler? Gergedan Geyik Güvercin Goril Geko (bir çeşit kertenkele) Güve Adı "g" harfi ile başlayan ancak listemizde olmayan bir hayvan geldiyse aklınıza, durmayın... hemen yorumlara yazarak bizimle paylaşın.
H harfi ile başlayan hayvan adları listesi: Hamsi Hindi Hamam Böceği Horoz Hamster "h" harfi ile hayvan ismi bulma konusunda belki bizden daha iyi olabilirsin : ) Bilgini paylaş, adı H harfi ile başladığı halde burada yer almayan bir hayvan biliyorsan hemen yorumlar yaz, herkes öğrensin!