Aynen öyle ya da aynen aynen diyen birine ne denir?

Aynen öyle ya da aynen aynen diyen birine ne denir?

Karşınızdaki kişi “evet haklısın” ya da “öyle düşünüyorum” ya da “yanılıyorsun” demek yerine “aynen öyle” veya “aynen aynen” gibi kalıpları bir kaç defa üst üste kullanıyorsa muhabbetin sarmadığı, konuşmanın bitmesini iple çektiği düşünülebileceği gibi söylenecek söz bulamadığı sonucuna da varılabilir.

Aynen diyen birine eğer illa ki bir şey denecekse  “katılıyor olmana sevindim” diyerek cevap verilebilir.

Peki sizce, Aynen öyle ya da aynen aynen diyen birine nasıl cevap verilebilir? Alt kısımdaki yorumlar bölümüne yazarak paylaşabilir, diğer ziyaretçilerimizin yazmış olduğu yorumları okuyabilirsiniz.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Erdem dedi ki:

    Bence de “aynen aynen” gibi kalıp sözleri birden fazla kez üst üste işitirseniz, karşıdakinin söylediklerinizi geçiştirdiği, muhabbetin sarmadığını ya da telefon görüşmesi ise belki karşı tarafın pek müsait olmadığından rahat konuşamadığı sonucunu çıkarabilirsiniz. Aksi durumda zaten karşıdaki kişi üşenmez ve “evet haklısın, yada değilsin…. ben de şöyle düşünüyorum… gibi normal bir cümle ile mevzuya iştirak ederdi diye düşünüyorum. Bu durumda en mantıklısı mevzuyu hızla toparlamak ve konuşmayı daha fazla uzatmadan bitirmek olur.

Yorum Yaz