ESHOT’ta “tam saha pres” dönemi

ESHOT’ta “tam saha pres” dönemi

ESHOT Genel Müdürlüğü’ndeki daire başkanı ve müdürler, her gün mesailerinin iki saatini otobüslerle yolculuk yaparak ve duraklarda bekleyerek geçirecek. Uygulamayla hem kurum personeli denetlenecek, hem toplu ulaşımın işleyişini olumsuz yönde etkileyen unsurlar anında tespit edilerek raporlanacak.

Yaz aylarından itibaren tamamı yenilenmiş filosuyla İzmirlilere daha konforlu bir ulaşım hizmeti vermeye hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, idari personeline “alana çıkma” emri verdi. Genel Müdürlük’te çalışan 14 daire başkanı, 43 müdür ve 28 planlama personeli, bundan böyle masa başı görevlerine saat 08.00 yerine 09.00’da başlayacak. Akşamları ise 17.00 yerine 16.00’da makamlarından ayrılacak. Bu süreler içinde her biri değişik bölgelerde otobüslere binecek, duraklarda bekleyecek; araçları, şoförleri ve hareket memurlarını denetleyecek ve her gün Genel Müdürlük makamına yazılı rapor verecek.

Durak işgalleri Emniyet’e bildirilecek
Uygulamanın tek amacı, personelin denetlenmesi değil. Toplu ulaşım işleyişini olumsuz yönde etkileyen, trafik akışını aksatan, şoförleri zor durumda bırakan olayların da aynı zamanda tespit edilmesi hedefleniyor. Uygulama çerçevesinde durakları işgal eden araçlar da fotoğraflanacak, gün ve saat kayıtlarıyla birlikte Emniyet Müdürlüğü’ne bildirilecek.

Temmuz ayına kadar yeni otobüslerin tesliminin tamamlanmasıyla filonun tamamının yenilenmiş olacağını dile getiren ESHOT Genel Müdürü Faruk Alçelik, “Artık araç bakımından bir eksiğimiz kalmayacağına göre, personel açısından da en yüksek standartları hedeflemek zorundayız. Denetimler sadece belirlediğimiz saatlerle sınırlı kalmayacak. Üst yöneticiler tarafından yapılacak görevlendirme çerçevesinde tam güne yayılacak uygulamalar da yapacağız” diye konuştu.

Şoför eğitimi 3 aya çıkıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü artık şoför eğitimi konusunda da yeni bir dönem başlattı. Sınavları kazanan şoför adayları artık 3 ay süren bir eğitime tabi tutulacak. İstenen standartlara ulaşamayan sürücüler göreve başlayamayacak.

Etiketler: ,

sponsorlu bağlantılar

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. ahmet kanık dedi ki:

    vallahi iyi düşünülmüş bir proje tabiki masa başındayken her aksaklığı göremezsiniz ama böyle herşeyi açıkça görebilirsiniz ve ona göre tedbirler alınır fakat değişik semtleri de denetlemek lazım öyle laf olsun diye zaman geçirmemek lazım ve alınan bu raporları değerlendirip eksikliklerin ve yapılması gerekenlerin derhal halledilmesi gerekir saygılar.izmir’li bir vatandaş.

Yorum Yaz