Güneş gözlüğü seçmenin püf noktaları nelerdir?

Güneş gözlüğü seçmenin püf noktaları nelerdir?

Güneş gözlüğü seçerken hangi niteliklerine dikkat etmek gerekir?

Güneş gözlüğü ne zaman alınır? Güneş gözlüğü almak için fiyat avantajı düşünerek en uygun zaman / mevsim hangisi?

Hemen hemen tüm ürünlerde olduğu gibi sezonu dışında satın almak avantajlı olacaktır. Güneş gözlüğünü, sezonu sayılan ilkbahar, yaz ayları dışında daha uygun fiyatla almanız mümkün olabilir. Peşin ödeme imkanınız varsa, zincir olmayan fiziksel mağazalarda seçtiğiniz güneş gözlüğü için pazarlık yapmayı da deneyebilirsiniz.

Araba kullanırken hangi renk güneş gözlüğü?

Araba kullanırken hem güneşin gözümüzü almaması ama rahat görüş için sizce hangi renk güneş gözlüğü takmayı tercih etmeli?

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. Erdem dedi ki:

    Ben güneş gözlüğü alırken çerçevesi hafif kavisli olup göz çevresine daha iyi oturan modelleri tercih ediyorum. Bu sayede farklı açılardan gelen güneş daha az rahatsız edici oluyor. Bir de dikkat ettiğim diğer şey sapların bağlantılarında esnek mekanizma olması. Güneş gözlüğünü tek elinizle çıkarırken ya da herhangi bir yere takıldığında ani hareketle olabilecek kırılmaları büyük oranda önlüyor. Özellikle açık renk gözlü iseniz güneşli günlerde kışın da takmak iyi oluyor. Kışın takılmaz diye kesin bir yargı mantıksız olur. Önemli olan güneşi güneşin zararlı, rahatsız edici ışınlarından korumak sonuçta…

  2. Nurcan dedi ki:

    Güneş gözlüğü alırken ilk dikkat etmemiz gereken şey kesinlikle camları. Uv özelliği olan, kullandığımızda gözlerimizi bozmayacak camlara sahip olanları tercih etmeliyiz. Evet şekli kesinlikle çok önemli. Yüz şeklimize uygun olmalı ancak asıl amacına uygun şekilde gözlerimizi koruyacak olanlar öncelikli tercihimiz olmalı.

    Güneş gözlüğü bence asıl kışın takılır. Çünkü güneş ışınlarının verdiği zararı soğuk yüzünden hissetmiyoruz. Sanki sıcak olmayınca güneş daha az zarar veriyormuş gibi düşünüyoruz oysa hava soğuk bile olsa zararlı ışınlar gelmeye devam ediyor. Ayrıca hele ki kar varsa yansıyan ışınlar gözlerimizin olumsuz etkilenmesine daha çok neden olacaktır. Bu yüzden güneş gözlüğünü kışın da kesinlikle kullanmalıyız.

Yorum Yaz