Home Ofis Dekorasyonu Örnekleri

Home ofis yani evden çalışma son yıllarda popüler olan bir çalışma şekli. Evde çalışma genellikle reklam, danışmanlık, web tasarımı, grafikerlik, metin yazarlığı gibi meslekler için çok uygundur. Evde çalışma için bir odanın ya da yer kısıtlı ise uygun oda içinde bir alanın home ofis olarak düzenlenmesi gerekir. Ancak verimli ve sürdürülebilir iş ortamı olması için en uygunu bir odanın sadece çalışma için ayrılmasıdır.

Home ofis dekorasyonu nasıl olmalı?

– Home ofis için mümkünse gün ışığı alan, ferah bir oda tercih edilmelidir.

– Mutlaka yeterli büyüklükte bir masa, uzun süre oturmanız gerektiğinde sizi rahat ettirecek kaliteli bir ofis koltuğu kullanılmalıdır.

– Evrak ve dökümanlar için bir dosya dolabı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ancak yeriniz darsa ya da daha hoş bir görünüm sağlamak istiyorsanız yüksek olmayan bir dolap ve duvarda dekoratif raflar tercih edebilirsiniz.

– Masada ve masa çevresinde işiniz yaparken gerekecek her şey el altında olmalıdır. Masanızın üzerinde işle ilgili şeylerin haricinde bir kaç küçük obje, minik güzel bir saksı bitkisi size pozitif bir etki sağlayabilir. Ancak masada aşırı kalabalıktan kaçının, gerekiyorsa çekmeceli bir masa kullanın.

Home Ofis Dekorasyonu Modelleri

Size ilham verebilecek evde çalışma için güzelce dekore edilmiş odalar ve köşeler…

Home Ofis Hangi İşler Yapılabilir?

Evden çalışma genellikle internet üzerinden yapılabilen işler için oldukça uygundur. Gittikçe popüler hale gelen home ofis çalışmaya uygun olan işlerden ilk akla gelenler; web tasarımı, internet reklamcılığı, web sitesi barındırma hizmetleri, grafik tasarım işleri, seo uzmanlığı, danışmanlık olarak sayılabilir. Müşteri ile sürekli yüz yüze görüşme gereksinimi olmayan, internet üzerinden ödeme alıp iş teslimi yapılabilen faaliyetleri gerçekleştiren kişilerin evden çalışması en ideali olabilir. Ofis kirası vermemek, evden ile işten eve zaman kaybı ve yol masrafı olmaması avantajken evde özel hayatla iş yaşamını dengede tutmanın zorluğu önemli bir dezavantajdır.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz