Invisalign Nasıl Kullanılır?

Invisalign Nasıl Kullanılır?

Telsiz Ortodontik tedavi olarak bilinen Invisalign tedavisi, son teknoloji diş düzeltme yöntemlerinden biridir. Diş yapısına özel olarak tasarlanan şeffaf plaklar, daha güzel bir gülümsemeye sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği bu tedavide tel yerine uygulanır. Aligner olarak adlandırılan şeffaf plaklar, genellikle çapraz diş yapısını düzeltmek isteyenler tarafından tercih edilir. Bu Aligner plaklar her 15 günde bir değiştirilmektedir. Kişiye özel olarak üretilen şeffaf plaklar, her yaştan insana uygulanabilir. İnvisalign tedavisinde aylık kontroller yapılır ve kişilerin her ayki kontrolünde 2 plak verilerek, toplamda 20 şeffaf plak kullanılmış olunur. Bunun için de 10 aylık bir tedavi süresi gerekir. Tabi, tedavinin 10 aylık bir dilime yayılması, maliyetini de arttırmaktadır.

Diş üzerinde görünmez bir plak yapısıyla günlük hayatınızı etkilemeyecek İnvisalign tedavisi, yaptırılacak hastane ve doktora göre farklı fiyat aralıklarına sahiptir. İnvisalign fiyatı genellikle 2000$ ile 4500$ aralığında olmaktadır. Tabi, yaşadığınız şehre göre bu fiyatlar daha düşük ya da daha yüksek şekilde olabilmektedir.

Dişlere baskı uygulayarak, diş yapısının düzelmesini sağlayan İnvisalign tedavisinin diğer diş teli tedavisinden bir farkı yoktur. Hatta bu tedavi çok daha avantajlıdır. Uzun süre diş telleri kullanmak istemeyen kişiler, İnvisalign tedavisine başvurarak Aligner isimli şeffaf plaklar sayesinde çok daha rahat ederler. Diş yapınızı düzeltmek ve daha güzel bir gülümsemeye sahip olmak için İnvisalign yöntemine başvurabilirsiniz.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz