İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Beceri Kursları’nda yeni dönem kayıtları başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Beceri Kursları’nda yeni dönem kayıtları başladı

Bugüne kadar 52 bin 365 kursiyerin yararlandığı İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Beceri Kursları’nda yeni dönem kayıtları başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, herhangi bir sebeple örgün eğitimden yoksun kalmış ya da eğitimini yarıda bırakmış kişilerin mesleki ve sosyal gelişimlerine destek olmak için açtığı Meslek Edindirme ve Beceri Kursları’nda yeni dönem heyecanı yaşanıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin, İŞKUR ve Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğiyle açtığı ücretsiz kurslara başvurular başladı. Başvurular arasından 2 Temmuz’da yapılacak mülakat sonrası seçilen kursiyerler, meslek sahibi olmak için ilk adımı atacak. Kurslarda başarılı olan katılımcılar sertifika almaya hak kazanacak.

Meslek Edindirme ve Beceri Kursları’nın yeni dönemi boyacı, asansör bakım ve onarım işçisi, fayans, seramik ve karo döşemecisi, alçı dekorasyoncu, inşaat demiri bağlama ustası, elektrik tesisatçısı, sıvacı, ısı yalıtımcısı, taş ve tuğla duvarcısı, bireysel ve ticari klima sistemleri montajcısı, kaynakçı olmak üzere 14 branşta başlayacak. Yıl içinde yeni kursların açılarak branş sayısının artırılacağı bildirildi.

Bugüne kadar 52 bin 365 kursiyerin yararlandığı kurslara katılmak isteyenler, İŞKUR’a kayıt yaptırdıktan sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Koleji’ne başvuru yapacak. Kurslarla ilgili detaylı bilgi 293 11 77 numaralı telefon numarasından edinilebilinir.

Etiketler: , , ,

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz