İzmir Metro Ücreti 2021

İzmir Metro Ücreti 2021

İzmir’de güncel metro ücretleri ne kadar? Metro binişlerinde aktarma geçerli mi? gibi sorulara yanıt arayanlar için bilgiler haberimizde…

İzmir’de Metro, Otobüs, Vapur, Tramvay için İzmirim Kart İle ilk biniş ücreti; Tam 3,46 TL, Öğrenci 1,64 TL, Öğretmen 3,00 TL, 60 Yaş 3,00 TL ‘dir. Tam için: 120 dakika içinde 1. aktarma 0,50 TL, 2. aktarma 0,50 TL ve sonraki aktarmalar ise tüm fiyata dahildir. Öğrenci, öğretmen ve 60 yaş üstü için: 120 dakika içerisindeki aktarmalar ücretsizdir. (Kaynak: https://www.eshot.gov.tr/tr/UcretTarifesi/114/77 )

Aktarmalı Ulaşım Kuralları

İzmirim Kartla, metro, banliyö ve tramvay istasyonları, vapur iskeleleri turnikelerinden geçişlerde ve tüm otobüslere binişlerde geçerli olmak üzere; ilk binişi takiben 120 dakika aktarma süresi bulunmaktadır.

Tam tarife için ilk binişi takiben, 120 dakika içinde metro, vapur, banliyö, tramvay ya da otobüslere yapılacak olan ikinci ve üçüncü binişlerden 50 kuruş alınacak olup sonraki aktarmalar ücretsizdir.

Öğrenci, öğretmen ve 60 yaş tarifeleri için ilk binişi takiben, 120 dakika boyunca tüm binişler ücretsizdir.

Kartlardaki aktarma hakkı, ilk binişten 5 dk. sonra başlar ve yine her biniş arasında 5 dakikalık koruma süresi geçerlidir. Sistem güvenliği sebebiyle her binişi takiben 5 dakika koruma süresine dikkat edilmesi gerekmektedir. Koruma süresi dolmayan kartlarda aktarma hakkı verilmemektedir.

30 dakika içinde aynı otobüste, metro/banliyö istasyonunda veya vapur iskelesinde peş peşe yapılan binişlerde aktarma hakkı verilmemektedir.

Aktarmalı ulaşım sistemi B, C, D, F, G, H tarifelerinde ve 3-5 Biletlerde geçerli değildir.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz