İzmir’de Alman Usulü Döner Yiyebileceğiniz Mekanlar

İzmir’de Alman Usulü Döner Yiyebileceğiniz Mekanlar

Alman usulü dönerin başkenti İzmir’de uzun yıllardır Avrupa’da lezzet fırtınaları estiren benzersiz lezzetler sizi bekliyor. Döneri, Akdeniz lezzetleri ve Avrupai tatlarla bir araya getiren restoranları sizin için inceledik.

 

TASTYY

Almanya ve Türkiye de faaliyet gösteren ve İzmir’in döner lezzetlerine farklı bir bakış açısı getiren TASTYY, mükemmel tatta döner arayanlar için keyifli bir alternatif sunuyor. Fast-casual konsepti ile Akdeniz lezzetlerini bir araya getiren bu mekân, döner deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. TASTYY’nin öne çıkan özelliklerinden biri, kullanılan malzemelerin yüksek kaliteli ve bölgesel olmasıdır. Et, sebzeler, ekmekler ve soslar özenle seçilir ve hazırlanır. Bu sayede sunulan yemekler hem lezzetli hem de sağlıklıdır.

 

Açık mutfak tasarımı ile TASTYY, şeffaflığı ve hijyeni ön planda tutuyor. Pişirme süreçlerini izleyerek, yemeklerinizin nasıl hazırlandığını görebilirsiniz. Özellikle dönerin çıtır çıtır ve sulu olması, rengarenk sebzelerle süslenmesi ve özel sosların eklenmesi, TASTYY’nin dönerini benzersiz kılıyor. İzmir’in fast casual sahnesine yenilikçi ve lezzetli bir alternatif sunan TASTYY, döner tutkunlarını cezbetmeye devam ediyor. Yemek sonrası tatlı bir deneyim yaşamak isterseniz, özel olarak hazırlanan TASTYY özel dondurmalarını da mutlaka denemelisiniz. TASTYY, İzmir’in özel döner deneyimi ile sizlere unutulmaz bir tat sunuyor.

 

Kızıl Chef Döner

Kızıl Chef, 202 yılında Urla’da açılan Almanya’da uzun yıllar dönercilik yapan bir ustanın eseri. Her ne kadar daha çok geleneksel döner üzerine bir menü ile karşımıza çıkıyor olsalar da Kızıl Chef Döner, ilhamını Almanya dönerinden alıyor.

100 kişi kapasiteli mekânda hizmet veren restoran, kaliteyi ön planda tutuyor. Menü çeşitliliğinin yanı sıra, sıra dışı unsurları menüsünde sunan restoranın en büyük iddiası, lezzeti yerelleştirmek. Kullandıkları tüm materyalleri yerli ürünler içerisinden seçen mekânın, doyurucu porsiyonları da dikkat çekiyor.

Restoran, et ürünlerinin yanında, vejetaryen döner gibi seçenekleri de müşterilerine sunuyor. Herkes için en lezzetli ürünleri sunmayı hedeflediklerini belirten restoran yetkilileri, soslarıyla da iddialı. Bu lezzeti tatmak isteyenler, Kızıl Chef Döner’, Urla’da ziyaret edebilirler.

 

Münih Döner

İzmir Gaziemir’de benzersiz tatların şubesi Münih Döner, Alman usulü döner arayanlar için hizmet veriyor. Geleneksel döneri, yeni nesil soslarla bir araya getiren mekân, dönerlerine verdiği lezzetin ilhamını, uzun yıllardır Almanya’da tüketilen dönerlerden alıyor.

Restoranda servisin yanı sıra paket servis hizmeti de veren restoran, tüm İzmir’e servis yapabiliyor. Vejetaryen ve vegan menülerine erişemediğimiz restoran, mevcut meni içerisinde soslu dönerleri ile dikkat çekiyor.

Adnan Menderes havalimanının yanı başındaki bu restorandan hemen sipariş verebilir veya restoranın otantik mekânında enfes lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Çeşnili Döner

Çeşnili döner; sadece Alman döneri değil, sunduğu lezzetlerine esansına göre değişen ve farklı kültürlerin izlerini taşıyan dönerleri de müşterilerine sunan farklı bir restoran. İzmir’de on bir, İstanbul’da bir şubesi bulunan Çeşni döner, dönerlerine; Antakya, Berlin, Mexico ve Atina isimlerini vermiş.

Kullanılan çeşni ve bileşen türüne göre değişen bu dönerlerin dışında restoran Vejetaryen döner seçeneğini de tüketicilere sunuyor. Servis, dürüm ve taco döner gibi seçenekleri bulunan restoran için tam olarak bir et restoranı demek doğru olmaz. Etsiz ürünleri ile dikkat çeken restoran, her tüketici grubuna uygun beslenme seçeneklerini sunmayı hedeflemiş.

Dünyanın farklı kültürlerinin izlerini, Türk döneri ile bir araya getiren Çeşnili Döner, Alman döneri restoranları içerisinde de önemli bir yere sahip. Restoran, Konak, Bornova, Narlıdere, Karabağlar, Karşıyaka, Çeşme, Gaziemir, Balçova’da yer alan şubeleri ile döner severler için sunduğu hizmetleri, et yemeyenleri de kapsayacak şekilde büyütüyor.

 

Alman Döner

Çiğli’de bulunan Alman döner, menüsünde yer alan Frankfurt döner, Münih döner, Hamburg döner ve Berlin döner gibi seçeneklerle; bu döner tarzını sevenlere hizmet veriyor. Restoran farklı bileşenleri bulunan menü seçenekleri ile ekonomik sunum yapıyor.

1 kişilik menüler, 2 kişilik menüler, 3 kişilik menülerle uygun fiyatlar seviyesinde hizmet veren restoran, daha çok Yemeksepeti gibi platformlar üzerinden servis yapıyor.

Çiğli ve civarında iseniz ve Alman tarzı döner ile tanışmak istiyorsanız, siz de bu restorandan sipariş vererek bu lezzetleri deneyebilirsiniz. Restoranın en çok tercih edilen ürünleri; 2’li Berlin Tavuk Döner menü ve Hamburg tavuk döner menü olarak öne çıkıyor.

 

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz