Krampon

Krampon

Halı saha oyunları ve futbol için üretilen, zeminde kaymasını engellemek için tabanına demir parçaları, kösele ya da sert lastikler konulan ayakkabılara krampon denmektedir. Krampon, erkeklerin halı saha maçlarında sıkça tercih etmekte olduğu bir ayakkabı çeşididir. Tamamen çim ve sahaya uygun üretilmektedir. Tüm amaç, ayakkabının bu zeminlerde kaymaması ve oyun performansının artmasıdır. Birçok marka krampon üretiminde adını tüm dünyaya duyurmuştur. Zemin açısından ciddi önem taşıyan krampon alırken nelere dikkat edilmelidir?

Krampon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Futbolda performansı yüksek tutabilmek için, giyilen ve kullanılan malzemelerinde sağlam olması gerekir. Dizlik, krampon ve çorap ekipmanları bu nedenle çok önemlidir. Terim olarak krampon, ayak topu ayakkabısı olarak geçmektedir. Özellikle ayakkabı kolay giyilebilmeli ve ayağı sıkmamalıdır.

Oynanacak zemin; çim ya da suni çim saha ise ona göre bir krampon seçmelisiniz. Oynanacak ortam çok önem arz etmektedir. Ayakkabı bu hususta kaymamalı ve yere sağlam basmalıdır. Oyun oynarken hangi mevkide olacağınız diğer bir konudur. Çok aktif misiniz yoksa pasif oyuncu mu? Sizler için tüm bu krampon çeşitlerini araştırıp bulduk. https://www.lescon.com.tr/krampon/ sayfadan inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz