Küçük mutfak dekorasyonu nasıl yapılır?

Küçük mutfak dekorasyonu nasıl yapılır?

Küçük mutfaklar bazı pratik önerilere uyulduğunda çok daha kullanışlı ve ferah alanlara dönüşebilmektedir. izmirdebugun.com sitesi olarak, sizin için derlediğimiz küçük mutfak dekorasyonu önerileri şöyle;

Mutfağınızı dekore ederken, açık renk tonlarını tercih edin. Dolapların ve yerlerin açık renkte olması daha aydınlık bir görünüm ve dolayısı ile daha geniş bir mutfak hissi verecektir.

Evdeki pek çok alan gibi aydınlatma mutfak dekorasyonunda da önemlidir. Mutfağınızı daha küçük gösterebileceğinden dolayı, sarkıt bir lamba ya da avize kullanmaktan kaçının. Mutfağınızda pencereniz varsa beyaz bir plastik pencere kullanarak daha aydınlık bir görünüm sağlayın. Perde yerine beyaz, gri ya da bej renkli bir jaluzi kullanın. Dolapların altına ve üstüne led ışık yada bir kaç ekstra dekoratif lamba eklenerek güzel bir görüntü elde edilebilir.

Mutfak çekmece içi düzenleyiciler kullanarak çekmecelerin hem daha çok şey almasını hem de gerektiğinde kolayca ulaşabilmenizi sağlayabilirsiniz. Bu tür ürünleri genellikle yapı marketler ve hırdavatçılarda satılmaktadır. Eğer mutfağınızı sıfırdan yaptırıyorsanız dolaplarınızda bu tip düzenleyici sistemleri tercih ederek akıllı depolama imkanlarından maksimum derecede faydalanabilirsiniz.

Mutfak çekmece içi düzenleyiciler

Mutfak dolapları tüm mutfak gereçleri, tencereler, diğer malzemeler ve erzakları alabilecek şekilde yeterince fazla rafa ve bölüme sahip olmalıdır. Rafların derinliğinin ve yüksekliklerinin içlerine konacak şeylere göre önceden planlanıp ayarlanmış olması, dolapların verimli şekilde  kullanılabilmesi için şarttır. Bu sayede ortalıkta ne kadar az mutfak gereci bulunursa mutfağınız daha derli toplu gözükür ve geniş algılanır.

Mutfakta sürekli elinizin altında olması gereken çöp kovasını dolap kapağı içine monte ettirebilir, su damacanasını dolap içinde kullanabilir, mikrodalga fırını içine alacak şekilde bir dolap yaptırabilirsiniz. Liste daha da uzayabilir. Bu sayede mutfağınızda daha ferah bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Küçük bir mutfakta uygulamak zor gibi görünse de eğer ayna koyabileceğiniz uygun yerler varsa bu geniş bir oda hissi yaratmak için gerçekten etkili olacaktır. Karşılıklı aynalar koyabilirseniz eğer bu etki katlanabilir.

Bu önerilerimizden sizin ve mutfağınız için uygun olanları deneyerek, küçük mutfağınızda daha geniş bir görünüm elde edebileceğinizi düşünüyoruz. Küçük mutfak dekorasyonu için verdiğimiz tavsiyelerin ötesinde; sizinle aynı binada oturan, aynı büyüklükte ve şekildeki mutfağa sahip komşularınızla fikir alışverişi yapmanızı özellikle öneririz.

Küçük mutfak dekorasyonu için, bazen aklınızın ucundan bile geçmeyen pratik uygulamaları, hiç bilmediğiniz, görmediğiniz mutfak ürünlerini veya raf sistemlerini komşularınızda görebilir, aynı tip mutfağa sahip olduğunuz için sizde uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Fuat dedi ki:

    Mutfakta bile olsa ayna kullanmak mumkümdür. Aynalar mekanı geniş göstermenin en kolay yoludur. Küçük mutfaklarda açık renk badana ve mutfak dolapları da ortamı geniş gösterecektir. Duvara montajlı, menteşeli, katlanabilir yemek masaları sürekli duran bir masadan daha kullanışlı olacaktır. Kullanılmayan mutfak dolaplarından kurtulup tavaları doğrudan duvara da asabilirsiniz.

Yorum Yaz