Modanın Kalbi Karşıyaka’da Atacak

Modanın Kalbi Karşıyaka’da Atacak

Yaklaşan yaz ayları ile birlikte moda sektörünü canlandırmak ve ünlü isimleri kentte buluşturmak isteyen Karşıyaka Belediyesi, İzmir’de ilk Moda Günleri düzenleyecek. Üç gün boyunca modanın kalbinin atacağı İzmir Fashion Week 2015’te ünlü tasarımcılar ve modeller de yer alacak. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyaka’yı modanın merkezi yaparak İstanbul’un önüne geçmek istiyoruz. Türkiye’nin gözü de kulağı da Karşıyaka’daki moda rüzgarında olacak” dedi.

ÜNLÜ AKINI OLACAK

Bostanlı Rekreasyon Alanı’nda gerçekleştirilecek olan dev organizasyon 4-5-6 Nisan tarihlerinde moda tutkunları ile buluşacak. Ünlü mankenler, Elif Ece Uzun, Merve Büyüksaraç, Ebru Öztürk ile Rönesans Ajans mankenlerinin podyuma çıkacağı defilelerde, yaz modasının en güzel tasarımları sergilenecek. Organizasyon; Karşıyaka Belediyesi, Ege İhracatçı Birlikleri, Gençiz Fuarcılık, Diva Dergisi, Rönesans Ajans ve Sahne Organizasyon’un işbirliğiyle düzenlenecek. Tanıtım toplantısında, mankenler de özel tasarım bazı kıyafetleri sergiledi. Moda günlerinde, workshop atölye çalışmaları, defileler, moda söyleşileri de yer alacak ve modanın kalbi üç gün boyunca Karşıyaka’da atacak.

İZMİR’İ MODANIN MARKA KENTİ YAPACAĞIZ

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, Rönesans Ajans Koreografı Akif Örük, tasarımcılar Ayşegül Uyar ve Yağmur Güçerek ile defilelerde görev alacak Rönesans Ajans mankenleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, moda günlerini tanıttı. Başkan Akpınar, göreve geldiği günden bu yana Karşıyaka’da marka işleri hayata geçirmeye çalıştıklarını belirterek, moda ve tasarımda öncü olmak istediklerini söyledi.

UNUTULMAZ BİR ETKİNLİK

Başkan Akpınar “İzmir’i modanın merkezi yaparak İstanbul’un önüne geçmek istiyoruz. İzmir tasarım ve yaratıcılık kentidir. İzmir’in insanlarının modada ve tasarımda da ne kadar başarılı olduğunu göstermek istiyoruz. Modanın Türkiye’de merkezinin İzmir olduğunu düşünüyoruz. Modada fark yaratacağız. Türk ve İzmirli mankenlerimizin yeteneklerini de Karşıyaka’da bir kez daha göstereceğiz. Türkiye’nin gözü de kulağı da Karşıyaka’daki moda rüzgârında olacak. Unutulmaz bir organizasyonu Karşıyakalılarla birlikte yaşayacağız” dedi.

ÜNLÜ MANKENLER PODYUMA ÇIKACAK

Rönesans Ajans Koreofrafı Akif Örük de 8 defilenin yapılacağı İzmir Fashion Week Summer-Moda Günleri’nde Türk mankenlerin podyuma çıkacağını, defilelerle 2015 yaz tasarımlarının sergileneceğini söyledi.

ORGANİZASYONA DESTEK VEREN MARKA VE KURULUŞLAR
•AYYA Designers
•Yiğit Eryendi
•Loft
•Nur Karaata
•Desa
•Çiğdem Akın
•Konaklama sponsoru Mövenpick Otel
•Artistik kuaförler kulübü

Etiketler: , , ,

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz