Tanıtım Yazısı Ne Zaman Alınmalı?

Tanıtım Yazısı Ne Zaman Alınmalı?

Web sitesi seo çalışmalarında, son yıllarda popüler hale gelen tanıtım yazıları ile ilgili merak edilen, tartışılan konulardan biri de ne zaman alınmasının uygun olacağıdır…

Yeni bir site açtığımızda genellikle arama sonuçlarında hızla yükselmesini popüler olup çok sayıda ziyaretçi almasını isteriz. Ancak günümüzün yüksek rekabet ortamında internet sitelerinin iyi bir yere gelmesi oldukça zaman almaktadır.

Web sitelerinin seo (arama motoru optimizasyonu) çalışmalarında, riskinin ve nispeten maliyetinin diğer yöntemlere göre az olması nedeniyle tanıtım yazısı yayınlatmak oldukça popüler olmuştur. Siteye backlink sağlamak amaçlı tanıtım yazısı yayınlarının özellikle yeni sitelerde ilk 3-4 aydan önce yapılmaması daha iyi olacaktır. Hatta mümkünse 6-8 aya kadar beklenebilir. Ancak abartıya kaçmadan, aşırı derecede olmamak kaydı ile iyi hazırlanmış metinlerle, her biri site için ayrı yazı hazırlanarak, her bir tanıtım yazısından maksimum iki link sağlanarak, sürekli ve sadece ana sayfaya link vermeden, link için sadece anahtar kelimeleri kullanmadan, haftada ya da ayda bir gibi yavaş ve istikrarlı şekilde tanıtım yazısı yayınlatılabilir.

1 yaşında yada daha eski sitelere yine de yukarıda bahsettiğimiz detaylara dikkat ederek biraz daha sık bir şekilde tanıtım yazısı almak mümkündür. Ancak yine de abartıya kaçılmamalı, doğallıktan uzaklaşmadan iyi hazırlanmış metinlerle, kaliteli sitelerde tanıtım yazısı çalışması yapılmalıdır.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz