İzmir’de Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimini Nerede Alabilirim?

İzmir’de Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimini Nerede Alabilirim?

Öncelikle “hızlı okumaya neden ihtiyaç duyarız?” sorusuna yanıt vermekle başlayalım… E-postalar, raporlar, ders notları, kitaplar, ödevler… Okunacak bunca şey ve bunları okumak için bu kadar az zaman varken bilimsel olarak kanıtlanmış tekniklerle hem hızlı okumayı hem de okuduklarınızı hafızanızda tutmayı başararak, gereksiz bilgi yükünden kurtulabilirsiniz.

Peki Nasıl Hızlı Okuyabiliriz?
Sol beyin; mantıksal, matematiksel işlemler, konuşma ve dil öğrenme gibi fonksiyonları yönetir. Sağ beyin ise; hafıza, hisler, görüntüler ve farkında olmadığımız diğer fonksiyonları yönetir. O tümü görür, şekilleri tanır. Bu nedenle sol beyinden 100 kat daha hızlı olduğu söylenmektedir. Fakat insanlar yalnız beyinlerinin sol tarafı ile okumayı öğrenmiştir. Çünkü okuma görüntü algılama süreci olarak değil, konuşmanın bir uzantısı olarak öğretilmiştir.

Bu eğitim size pratik teknikleri ve alıştırmaları öğreterek günlük yaşamınızda üretkenliğinizi ve etkinizi artıracaktır. İnteraktif bir öğrenme ortamında gözlerinizin ve beyninizin bilgiyi nasıl hızlı algıladığını keşfedecek, okuma hızınızın beş katına kadar arttığını göreceksiniz.

NLP Yöntemlerinin Hızlı Okumaya Katkısı nedir?
NLP yöntemleri ile var olan, yerleşik, eski alışkanlıklarımızdan, düşüncelerimizden, değer yargılarımızdan kurtulmamız mümkündür. Hızlı okumamızın önündeki engeller grubu temelde yanlış inançlarımız ve yargılarımız olduğundan, bu inanç ve yargılardan kurtularak hızlı bir okuyucu olmamız mümkündür.

Bir şoför saatte 30 km hızla giderken çevresini seyredebilir, yanındakiyle muhabbet edebilir, radyo kanalı va da CD değiştirebilirken, hızını arttırdıkça kendisini sadece taşıtı doğru ve eksiksiz sürmeye odaklayacaktır. Hızlı okuma süreci de temelde bu örneğe benzer. Birçok kişi konuşur gibi, yavaş okuyarak daha iyi anlayacağını sanır. Okuma hızımız konuşma hızımıza yaklaşık eşit olduğunda dakikada maksimum 200 sözcük okuyabiliriz. Beynimiz ise dakikada 1000 sözcüğü çok rahat algılayabilmektedir. Bu durumda aradaki 800 kelimeye denk gelen fark süresinde, çevremizde dikkatimizi çeken diğer uyaranlara yoğunlaştığımızdan okuduğumuza tam odaklanamayız. Bu da tekrar tekrar okumayı, okurken göz sıçramaları şeklinde geri dönmeleri beraberinde getirir ki bunlar okuma hızını azaltan temel tuzaklardır.

NLP yöntemleriyle hızlı okuma tekniklerinin birleştirilmesi, kişinin hızlı okumasını engelleyen alışkanlıklarından daha kolay ve köklü bir biçimde kurtulmasını sağlayarak, başarılı ve kalıcı bir hızlı okuma yöntemine kavuşmasını sağlar.

Sonuç olarak: Hızlı okuma tekniklerini öğrenerek;

Yazılı bir materyali istediğiniz hızda okuyabileceksiniz. Bir şiiri tadına vararak ve anlayarak daha yavaş, bir raporu ders notlarını ise anahtar kelimeleri seçerek çok daha hızlı bir şekilde okuma imkânı bulacaksınız.

Eğitimi almadan önce yazılı bir materyali okumakla geçirdiğiniz zaman süresinde artık hem belgeyi okuyacak, hem içinden gerekli bilgileri çekecek, hem de anahtar kelimeleri hatırlayacaksınız.

İşte, okulda, ya da boş zamanlarınızda daha hızlı okuyup daha çabuk anlayarak yaşamınızın tüm alanlarında daha üretken olacaksınız.

Eğitimi başarıyla tamamlamanızın ardından işinizin/okulunuzun başına coşkuyla döneceksiniz. Eğitimin ardından hem her gün daha da hızlandığınızı fark edeceksiniz hem de okuduklarınızı daha iyi anlayacaksınız.

Kitaplar elinizde haftalarca sürünmeyecek.

Okurken yoğunlaşamamak dikkatinizin dağılması gibi problemleriniz kalmayacak.

Anlamak için kelimeleri, cümleleri tekrar tekrar okuyup vakit kaybetmeyeceksiniz.

Ağır metinler içinde kaybolmayacak, sıkılmayacaksınız.

Hızlı ve etkin okuma becerileri sayesinde okuma hızınızın yanı sıra bilgi birikiminiz de artacak, böylelikle girdiğiniz sınavlarda daha başarılı olacaksınız.

İzmir’de “Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi”ni en iyi şekilde almak istiyorsanız Serkan Özkan Kişisel Gelişim ve Koçluk Merkezi’ne ulaşabilirsiniz…

Serkan Özkan NLP & Kişisel Gelişim & Koçluk Merkezi

İzmir (Genel Merkez) Adres: Mithatpaşa Cd. No:146 Konak / İzmir
Telefon: 0(532) 492 26 20
Web sitesi: serkanozkanacademy.com
Marmaris: Tepe Mah. Kordon Cad. Kordon Plaza No: 8 D:4 Marmaris / Muğla
Ortaca: Kilim Mobilya üstü K: 2 Ortaca
Datça: İskele Mah. Vatan Cad. 91 Sk. No: 25 Datça Muğla / Datça

Serkan Özkan Kimdir?

Futbol Mentörü ve Motivasyon Koçu olan Serkan ÖZKAN İzmir doğumludur.

İzmir Özel Türk Koleji’nin ardından Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi “Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü” nde eğitim aldı. Bu eğitiminden sonra ikinci Üniversite olarak ”Amerikan Üniversitesi Newport’ta Davranış Bilimleri- Psikoloji Lisans” eğitimi aldı ve üçüncü üniversite olarak “Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji” eğitimi almaktadır.

Uluslar arası NLP Eğitimcileri Birliği’nin uzmanlık sertifikalarına sahip Sinir Dili Programlama uygulayıcısı ve eğitmenidir.

Profesyonel bir koç, bir motivasyon konuşmacısı ve başarı eğitmeni olarak genç yaşta büyük başarılara imza attı. İlk seminerini 17 yaşında verdi. Başarının ve yaratıcılığın sırrının bildiklerini kendi hayatında yapabilmekten ve meditasyondan geçtiğini anlatan Serkan ÖZKAN, Kendi Kendini Yönetmek, Kişisel Liderliğinizi Arttırmak, Dengeli Mutluluk Yakalamanın Yolları, Başarı ve Huzuru Bir Arada Yaşamak gibi eğitimler geliştirerek birçok insanın hayatını değiştirmektedir.

Profesyonel bir konuşmacı, yazar ve değişim uzmanıdır. Aldığı öğretileri kendi tarz ve üslubuyla birleştirerek alanında ekol olarak danışmanlık yapmayı sürdürmektedir.

Takım Çalışması , Ekip Oluşturma , Liderlik ve Hedef Koyma , Zihin Proglama , İmajinasyon , Mental Hazırlık Süreci , Kazanmanın Psikolojisi , Şampiyon Tavrı, Grup Psikolojisi Temelleri , Grup Terapisi , Bireysel Terapiler yaparak Futbol Takımlarında Başarı ve Motivasyon temelli seminerler ve eğitimler vermiştir .

NLP uzmanı Serkan Özkan, Türkiye’nin ilk futbol mentoru olarak bu alanda büyük başarılar kazanmış bir psikolojik danışman ve önemlisi futbolun içinden gelen bir isim.

Çocukluğundan beri futbol aşığı Serkan Özkan , 6- 16 yaş arası dönemde Altay ve Bucaspor altyapılarında futbol oynamıştır. Futbolun içinden gelen Özkan , takımlarda futbolcuların yaşadığı psikolojik durumların açığa çıkaracağı sorunların çözümlerine yönelik psikolojik destek sağlamaktadır.

“NLP Kişisel Gelişim”, “Futbol Mentörlüğü”, “NLP Coaching”, “NLP Wellness”, Liderlik Koçluğu” , “Anlayarak Hızlı Okuma”, “Öğrenci Koçluğu” “Etkili İletişim”, “VIP Coaching” “Performans”, “Satış Teknikleri” , “Özgüven” ,”Öğrenme Motivasyonu”, “Sınav Motivasyonu”, “Konsantrasyon”, “Bilinçaltı Telkin”, “Farkındalık” ”Zaman Yönetimi ” , ” Beden Dili – Etkili İletişim ” gibi sağlıklı insanların hayat kalitesini ve profesyonel verimliliklerini arttırmaya yönelik seminerler / eğitimler vermektedir.

Aynı zamanda Santa Cruize üniversitesi hocalarından NLP eğitimleri, John Maxwell’ den Liderlik eğitimleri ve Uluslar arası NLP Eğitimcileri Birliğinden de uzmanlık eğitimlerini alarak NLP & Kişisel Gelişim alanında çok uzun yıllardır eğitim vermektedir. İlk seminerini 17 yaşında veren NLP & Kişisel Gelişim Serkan Özkan kurumunun eğitimcisi olan ÖZKAN bireysel ve kurumsal NLP uygulayıcısıdır.

Bugüne kadar yaklaşık 11000 öğrencisi olmuştur. Uluslar arası sertifikalı uzman bir NLP eğitimcisi olan ÖZKAN; NLP ( Neuro Lingusitic Programming ) alanında çalışma ve araştırmalarına devam etmekte, kamu kuruluşlarında, şirketlerde, okullarda ve dershanelerde “ Anlayarak Hızlı Okuma, NLP Temel Hafıza Eğitimi, Beden Dili, NLP Practititoner ve Master Practititoner sertifikalı eğitmen yetiştirme, Eğitim Mentörlüğü, Öğrenci Koçluğu ” konularında seminerler ve eğitimler vermektedir. Avrupa’nın en genç eğitimi uzmanı olan ÖZKAN, aynı zamanda The International Nlp Association’dan Practionner NLP, Master Practitioner NLP, INLPTA Uluslar arası Nöro Linguistik Programlama Eğitmenler birliği üyesi ve uluslar arası yetkili eğitmenidir.

Alanında en iyilerden olan ÖZKAN 2006 yılından itibaren NLP & Kişisel Gelişim &Koçluk Merkezi ‘ni açarak aldığı öğretileri kendi tarz ve üslubuyla birleştirip danışmanlık yapmayı sürdürmektedir.

Yazdığı ‘Oku’ adlı bir kişisel gelişim ve koçluk kitabı bulunmaktadır. Şuanda da ‘Futbol Mentörü’ adında bir kitap hazırlamaktadır.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz