Hafta Hafta Gebelik Öğrenimi

Hafta Hafta Gebelik Öğrenimi

Gebelik dönemi oldukça önem arz etmektedir. Kişinin gebelik testi ile hamile olduğunu öğrenmesinden sonra hafta hafta gebelik takibi yapması mümkündür. Bunun için hamileliğin başlangıç haftası da hesap edilebilir. Bilinmelidir ki son adet gününden yaklaşık olarak 15 gün sonrasında döllenme başlamaktadır. Adet gününe göre bir hesaplama yapmak bu nedenden dolayı mümkün olmaktadır.

Gebelik belirtileri ve oluşan etkileri de hafta hafta gebelik takibi ile bilinebilir. Birçok kişide etkiler farklı zamanda görülebilir olsa da genel itibariyle bebek gelişimi aynıdır. Bu nedenden dolayı yapılması gereken hususlara dikkat edilmelidir. Hiçbir şekilde zarar verici madde kullanımı olmamalıdır. Herhangi bir dönem içinde olmasının önemi yoktur. Bebeğin zarar göreceği unutulmamalıdır. Bunun yanı sıra beslenmesi konusunda da dikkatli olunmalıdır. Doğal ürünler tercih edilmelidir. Asitli ya da kafein içeren ürün tüketimi de zararlı olabilmektedir.

Gebelik döneminde anne adayının dışında başta eş olmak üzere birçok kişiye de sorumluluk düşmektedir. Öncelikle psikolojik olarak çok sık bir şekilde duygu değişimine sahip olduğundan dolayı stres ve üzüntüden uzak durulmalıdır. http://www.gebe.com/gebelik-hamilelik/   linki ile çok daha geniş bir bilgi elde etmek mümkündür.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz