İzmir Ekonomi’den Genç Yaratıcı Ajans

İzmir Ekonomi’den Genç Yaratıcı Ajans

İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü öğrencileri, yıl boyuncu ünlü reklamcılar ve akademisyenlerle hazırladıkları “Genç Yaratıcı İletişim Hizmetleri Ağı” başlıklı reklam kampanyalarını İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nda sergiledi. Sergiye, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen, İEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Aşkar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Genç Yaratıcı İletişim Hizmetleri Ağı Ajansı Dersi Yürütücüsü Haluk Mesci, Yaratıcı Yönetmen Meriç Eryürek, Müşteri İlişkileri Direktörü Gözde Çeviker Çınar, Görsel Yönetmen Ömer Durmaz yönetiminde 25 öğrenci, 10 farklı proje ortaya koydu. Dersin akademik danışma kurulunu İEÜ İletişim Fakültesi Dekan V. Doç. Dr. Ebru Uzunoğlu, İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarım Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Zeynep Arda, İEÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sema Misçi Kip, İEÜ Görsel İletişim Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökhan Mura üstlendi.

‘Geleceğin Ajans Sahipleri’
İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, öğrencilerin yıl boyunca reklam ajansında çalışır gibi hareket ettiğini belirterek, “Üniversiteyi kururken amacımızı ortaya koymuştuk. Biz girişimciler yetiştireceğimize yönelik misyon belirlemiştik. Şu anda iletişim Fakültesi ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerimizin ajans kurduğunda yapması gereken projelerinden örnekleri ortaya koyduklarını görüyoruz. Son derece güzel, başarılı projeler karşımızda bulunuyor. Geleceğin reklam ajansı yöneticileri bu yıl mezun oluyor. Çok mutluyum” dedi.

‘Deneyim Üniversitede Kazanılır’
İEÜ Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen de, sevinç ve hüznü bir arada yaşadıklarını aktararak, “Son sınıf öğrencilerimizi çok yakında mezun edeceğiz. Bunun için hüzünlüyüz ancak aynı zamanda böyle başarılı işlerini görmekten dolayı gururluyuz. 2010 yılından bu yana verilen ders kapsamında öğrencilerimiz gelecekte karşılaşacakları çalışma ortamını bugünden deneyimliyor” diye konuştu.

‘İşin Mutfağında Eğitim’
Genç Yaratıcı İletişim Hizmetleri Ağı Ajansı Dersi Yürütücüsü Haluk Mesci ise, öğrencilerin yıl boyunca reklam ajansında çalışır gibi eğitim aldığını, 3 deneyimli reklamcının gözetiminde projelerin hazırlandığını kaydetti. Mesci, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde öğrencilerin işin mutfağını öğrendiğini ifade etti.

Etiketler: ,

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz