Karton Bardak

Karton Bardak

Karton bardak, daha önce kullanılan plastik alternatiflerinden daha sağlıklı ve çevreci bir alternatif olarak piyasaya çıkmışlardır. Özel bir kartondan üretilen bu kartonlar, baskı yapıldıktan sonra yine özel bir kaplama ile kaplanarak, gıda boyası olsa da boya ile içine konulan gıdanın temas etmesini engeller. Bu kaplama aynı zamanda kartonun sıvıya karşı olan direncini de arttırmaktadır. Kaplama, çok yüksek sıcaklıklara rağmen erimez, bütünlüğünü yitirmez. Yani bardağın içine konulan sıvıya karışmaz. Tamamen çevreci ve insan sağlığına saygılı olan bu bardaklar, doğada kolayca çözünebilmekte, hatta geri dönüştürülebilmektedir.

Karton Bardak Hayatın Her Alanında Yaygınlaşıyor

Bu avantajlarından dolayı karton bardak çeşitleri sadece iş yerlerinde değil, okul ve pikniklerde de tercih edilmeye başlanmış ve hayatın her alanında yaygınlaşmaktadır. Özellikle iş yerlerinde sıcak ve soğuk içecekler tüketmek, bilhassa konuşarak çalışan çalışanların ağızları sürekli kuruduğu için, çalışanların motivasyonları açısından çok önemlidir. Çay ve kahvenin kültürümüzde sahip olduğu yeri düşündüğümüz zaman, mucizeler yaratıyor bile diyebiliriz.

Bunun yanında iş yerlerine gelen misafirlere ikramlarda bulunmakta önemli bir nezaket göstergesidir. Karton bardak kullanımı gerek çalışanlara gerekse misafirlere yapılan ikramlar sonrasında oluşan bulaşık derdini de ortadan kaldırır, bu personelin diğer, daha önemli görevlerine odaklanmalarına olanak sağlar.

Sağlıksız Karton Bardak Üreticilerinden Sakının

Ancak maalesef piyasada sağlıksız şartlarda üretim yapan birçok üretici vardır. Bu üreticiler ucuz kartonların üzerine gıda boyası kullanmadan baskı yapmakta ve daha ucuz ve uygun olmayan kimyasallarla kaplamalarını yapmaktadır. Normal bir tüketicinin fark etmesinin mümkün olmadığı böyle durumlardan uzaklaşmak için ciddi üreticilerle çalışan, ofis malzemeleri konusunda tecrübeli tedarikçilerle çalışması gerekmektedir. https://www.aktuelexpress.com/karton-bardaklar adresinde hizmet veren Aktuel Express, sahip olduğu geniş ürün yelpazesi ile ülkenin en saygın bardak üreticilerinin ürünlerini sizlerle paylaşıyor. Gönül rahatlığı ile siparişinizi verebilir, sağlıklı bir biçimde çayınızı ve kahvenizi yudumlamanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz