Kolay Yaş Pasta Tarifi

Kolay Yaş Pasta Tarifi

Hiç ummadığınız bir anda evinize misafir geldiğinde, yani hazırlıksız yakalandığınızda çok kısa sürede ve en zahmetsiz şekilde bir pasta hazırlamak istemez misiniz? Tam da böyle bir durumda günü kurtaracak harika bir tarifimiz var: Kolay yaş pasta! Hemen her evde sürekli bulunabilen malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu pastaya misafirleriniz de bayılacak. İşte tarifimiz:

Malzemeler:
1 paket bisküvi
1 paket kakaolu puding
1 paket krem şanti
1/2 litre süt
Pasta süsleme malzemeleri

Hazırlanışı:
1 Paket kakaolu ya da dilediğiniz herhangi bir çeşit pudingi, üzerindeki talimatlara uygun olarak pişirin.

Aşağıdaki anlatılan şekilde bisküvileri borcama dizmeden önce her birini küçük bir kaba koyduğunuz bir miktar süt içinde bir kaç kez çevirerek yumuşatın. Bisküvileri sütle ne az ne de çok ıslatmamaya dikkat edin.

Borcam içine bir kat bisküvi dizin ve üzerine pudingin üçte birini dökün. Sonrasında tekrar bir kat daha bisküvi dizin ve tekrar puding dökün. İsterseniz, ara katlara puding döktükten sonra evde varsa muz dilimleri de koyabilirsiniz. Son kata da bisküvileri dizdikten sonra, pudingi pastanın her tarafında eşit olacak şekilde yayın.

Hazırlayıp buzdolabında beklettiğiniz krem şantiyi ve isteğe bağlı olarak pasta süsleme malzemelerini kullanarak üzerini süsleyin.

Oldukça kısa sürede ve kolay hazırlanan bu lezzetli pastayı çayın yanında misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz