Ne Zaman Backlink Almalıyım?

Ne Zaman Backlink Almalıyım?

Google arama sonuçlarında yükselmek için bilinen en etkili yolların başında şüphesiz backlink almak gelir. Peki ne zaman backlink almalı? Yeni siteler için önemli bir sorudur…

Backlink alma konusunda kritik soru aslında alınacağı zaman değil kalitesidir.

Kaliteli Backlink Nedir?

Sizinki ile alakalı içeriğe sahip aynı sektördeki / alandaki sitelerden alınan linkler kaliteli sayılabilir. Site aynı alanda olmasa bile linkiniz, sizin alanınız ile ilgili içerik barındıran bir sayfadan verilmeli. Ama daha da önemlisi backlinkiniz tık almalı. Yani o backlink üzerinden sitenize ziyaretçi gelmeli ki backlink gerçekten kaliteli sayılabilsin.

Backlink Almaya Başlamak İçin Doğru Zaman Nedir?

Backlink almaya başlamak için çok aceleci olmamanızı öneririm. Web sitenizde sadece 5-10 içerik varken, henüz meta açıklamalarınız, logonuz, hakkımızda ve iletişim sayfalarınız gibi temel şeyler tam ve hazır değilken backlink almaya başlamayın. Bunlar tamam olduktan sonra sosyal medya profil sayfalarınıza linkinizi ekleyerek sitenize link sağlama çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

3 ay gibi bir süreyi doldurduktan sonra biraz daha rahat davranabilir, başka sitelerde tanıtım yazısı yayınlatarak sitenize backlink almaya başlayabilirsiniz. Tanıtım yazısının ilgi çekici / bilgi verici olması, linkinize merak uyandırıp tıklamaya teşvik edici olması ve tıklayan kişinin merakını giderecek içeriği sitenizde bulması kaliteli (en etkili) backlinkleri almanızı sağlayacaktır.

Backlink alırken abartıya kaçmayın. Bir anda çok sayıda link almaktan, kalitesiz spam sitelere linkinizi eklemekten kaçının.

Etiketler:

sponsorlu bağlantılar

Yorum Yaz